Dívka a moře přehled

Dívka a moře https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491533/bmid_divka-a-more-6DQ-491533.jpg 5 7 7

Psal se rok 1926 a stále ještě platilo, že sukně musí sahat pod kolena a sport se pro ženy nehodí. Přesto se našla jedna odvážná americká dívka, která uvedla v úžas celý svět, když jako první žena v historii lidstva přeplavala Lamanšský průliv a překonala dosavadní rekord téměř o dvě hodiny. Jmenovala se Trudy Ederleová a její výkon byl – a dosud je – srovnatelný s výstupem na Mount Everest. Po návratu do Spojených států se rázem stala nejslavnější ženou světa – a stejně rychle upadla v zapomnění. Na stránkách této knihy její fascinující příběh opět ožívá.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Sport
Vydáno: , Ikar (ČR)

Young Woman and the Sea , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dívka a moře. Přihlašte se a napište ho.

Leona333
14.11.2022 5 z 5

Tak tento příběh mladé ženy, je opravdu velice inspirativní.
Američanka Trudy Ederleová, dcera německých přistěhovalců, po komplikaci v dětství se spalničkami - zdravotně hendikepovaná, z části neslyšící..., dokázala díky své píli, vytrvalosti a odvaze nemožné.
Startovat v roce 1924 na olympijských hrách..., překonat 9 světových rekordů v plavání, ale hlavně se po neúspěšném, prvním pokusu přeplavat Lamanšský průliv, nevzdat, nezahořknout, nezoufat... Naopak s mnohem větší vervou a odhodláním dál a dál trénovat, aby si mohla svůj sen splnit... Zároveň vytvořit i nový, časový rekord 14 hodin a 39 minut.
Po dočtení této knihy se vůbec nedivím, že se této plavkyni říkalo, Královna vln.

Nalezení, Poslední hřebík a další knižní novinky (37. týden)

11.09.2022

Kniha Dívka a moře v seznamech

v dalších seznamech1x

Autorovy knížky