Divé palmy přehled

Divé palmy https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80966/bmid_dive-palmy-e1z-80966.jpg 4 137 137

Divé palmy - Divoké palmy - patří k společensko kritickým románům psaných v 30. letech všude v EuroAmerické zóně. Je to příběh dvojice milenců, která se snaží odpoupta od konvencí a společenských předpisů, předsudků a formalit.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Smena

The Wild Palms , 1939

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Divé palmy. Přihlašte se a napište ho.

capricorn__
19.04.2024 5 z 5

Velmi podmanivý román, který čtenáře bez milosti vtáhne do děje. Faulkner byl velmi zajímavým spisovatelem, zaujal mě jeho styl psaní, používání metafor, ale i vykreslení postav či filozofické postřehy. "Divoké palmy" nejsou knihou ryze o lásce, nicméně se mi líbí, jakým způsobem na ni nahlédl. Příběh jako takový je velmi hutný a závěr nezapomenutelný. Moc rád se ke knize někdy vrátím, věřím, že mi spousta myšlenek či symbolismu unikla.

jprst
06.05.2023 3 z 5

Zvláštní a poměrně těžko uchopitelná kniha, ze které si ale pamatuji především jednu z moudrých definic lásky, se kterou jsem se kdy setkal. Přesné znění si sice nepamatuji, ale podstatný je obsah: Láska a soužení jsou jedno a totéž a cena lásky je tak veliká, kolik za ní člověk musí zaplatit, a jestli dostane lásku lacino, pak ošidil sám sebe.

LeserDe
25.04.2022 5 z 5

Tuhle knihu oceňuji hlavně proto, jak je napsaná. To proplétání... mistrovské dílo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Divé palmy v seznamech

v Právě čtených1x