Ditta, dcéra človeka přehled

Ditta, dcéra človeka https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342111/bmid_ditta-dcera-cloveka-MVb-342111.jpg 5 50 50

Román dánskeho autora - príbeh dieťaťa, ktoré nežiadúci prišlo na svet, aby obmäkčilo ľudské srdcia. Dievča navonok nie veľmi pekné, ale so zlatým srdcom. Autor opisuje jej ťažký životnú údel na začiatku 20. storočia...

Literatura světová Romány
Vydáno: , Smena

Dine Menneskebarn I, II , 1950

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ditta, dcéra človeka. Přihlašte se a napište ho.

Friedulka
21.09.2023 5 z 5

Ditta, jejíž osud je předurčen, Ditta dítě, Ditta žena. Jako jedenáctiletá jsem sáhla po tomto románu do knihovny svých rodičů. Dodnes si vzpomínám na očarování drsnou přírodou, otřesení syrovými vztahy i mezi těmi nejbližšími (matkou Ditty a její babičkou Maren), bezútěšností Dittina života. Jedna ze zásadních knih mého života. Setkání s ní v mém dětství nebylo poslední, ke knize jsem se vracela.
Existuje stejnojmenný černobílý film z roku 1946, přes své "stáří" je velmi dobrých kvalit.

zuvacka
30.01.2023

Na začiatku silné, zvlášť keď autor opisoval život Ditty ako dieťaťa alebo detí vôbec. Na konci priveľa proletársko-socialistickej propagady.

SPOILER ALERT!
Nemôžem si pomôcť, ale to svoje prvé dieťa opustiť nemusela. Veď len chcela ísť do veľkého mesta, preč od rečí dediny. Niežeby bolesť z ohovárania nebola reálna, ale zbaviť sa jej za cenu spôsobenia bolesti niekomu ďalšiemu, navyše vlastnému dieťaťu, kojiť v meste cudzie deti namiesto svojho, nebola dobrá voľba. A že ju Lars Peter v tom podporoval bolo pre mňa sklamaním.

Ozinka
25.01.2023 5 z 5

co té kávy vypili...:)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ditta, dcéra človeka v seznamech

v Právě čtených2x