Nárazová vlna přehled

Nárazová vlna https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9486/narazova-vlna-9486.jpg 4 66 66

Dirk Pitt série

Dirk Pitt se pouští do v pořadí 13 mise za záchranu nejen ohrožených vod, ale - jak se záhy ukáže - i značné části lidstva a jeho civilizace. Smrtící podmořská vlna totiž může smést z povrchu zemského milion lidských bytostí.

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , BB art

Shock Wave , 1996

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nárazová vlna. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
21.09.2023 5 z 5

Tato kniha byla zatím nejlepší která svým pojetím zachraňovala lidstvo

Stanas513
11.02.2023 4 z 5

Čtu od loňského listopadu a konečně jsem se dobrala konce... Ne, že by byl děj románu nějak špatný, ale popisy možných katastrof z důvodu zvláštního způsobu těžby diamantů zvukovými vlnami mi přišly trochu rozvláčné. Možná proto, že fyzika není právě můj koníček... :-) Ale Jinak je kniha dobrá, a ano, Dirk opět zachraňuje svět.

ludek.n
06.05.2022 4 z 5

Dorsettova konsolidační důlní společnost způsobuje svými nemilosrdnými těžebními metodami zkázu nejen v bezprostředním okolí svých dolů, ale i daleko za jejich hranicemi. Zastavit zběsilé řádění těžařů dřív, než bude pozdě, je úkol jako dělaný pro nerozlučnou dvojici dobrodruhů Dirka Pitta a Ala Giordina. Přiznávám, že mě název českého vydání malinko zmátl. Neustále jsem vyhlížel nějakou strašlivou tsunami, stěnu smrti, a ono se zatím celou dobu jednalo o jakousi sonickou šokovou kouli, vznikající souběhem akustických vln a zabíjející ve svém dosahu vše živé. Toto nepochopení z mé strany bylo natolik tristní, že jsem se s ním vypořádával minimálně polovinu knihy. K tápání a rozpakům přispěla svým dílem i mlhavě nastíněná symbolika mořského hada, jehož zasazení do děje mě zcela minulo a doslova nesmyslná pohlavní identita Boudiccy Dorsettové. Na druhou stranu je Dirk Pitt sázkou na jistotu. Milý a šarmantní drsňák, pohybující se životem jako neřízená střela, dokáže přitáhnout pozornost za jakýchkoli okolností a ve všech svých polohách. Je libo vysokooktanovou akci, pěsti a krev, vědecké poučení, vládní pletichaření, luxus a bídu, nebo romantiku jako z hollywoodského filmu? Pak stačí otevřít Cusslerovu Nárazovou vlnu a zapomenout na svět okolo…

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nárazová vlna v seznamech

v Právě čtených2x