Dezerce přehled

Dezerce
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435805/bmid_dezerce-Q0e-435805.jpg 4 57 57

První linie série

Mimozemská loď útočící na Zemi byla sice zničena, ale protože Mars je stále pod kontrolou Dlouhánů, zbytky pozemských ozbrojených sil se místo oslav plně soustředí na doplnění flotily a obranu planety. Četový seržant Andrew Grayson k všeobecnému úsilí přispívá na pozici instruktora, který intenzivně připravuje nové vojáky do služby. Jenže pro bitvami ošlehaného seržanta to začíná být nudná rutina... Severoamerické společenství a jejich noví sino-ruští spojenci si příliš dobře uvědomují, že Země získala jen krátký odklad, a vidí pouze dvě možnosti, jak pokračovat dál. Buď okamžitě zaútočí na Dlouhány na Marsu, nebo se vydají za dezertéry a jejich flotilou moderních lodí, které by v nadcházející bitvě o Mars mohly zvrátit poměr sil. Po stopách dezertérů se vydává malá průzkumná jednotka ze speciálních operací a Grayson se na vzdáleném měsíci znovu ocitá uprostřed bitvy, která rozhodne o další budoucnosti lidstva.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Fantom Print

Chains of Command , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dezerce. Přihlašte se a napište ho.

Tazz1
20.05.2021 5 z 5

Napínavé a čtivé. Poslední cca polovinu jsem se nemohl odtrhnout. Morální výlevy hlavního hrdiny jsou sice nudné a nikdo na ně není zvědav, ale naštěstí jich není mnoho. Military scifi ve své originální podobě. Navíc jak už tady padlo, autor je díl od dílu lepší. Objevil se i mnou velmi oblíbený prvek a to nové technologie. Snad budou i další. Těším se na poslední dva díly a snad na ně nebudeme čekat moc dlouho.

psychousek
24.03.2021

Všechno se posralo? Ne! Pořád je tu malé místečko, kde může být hůř. A že vypadá jako ráj je zcela irelevantní a nemístný vnitřní pocit.

Potvrzuji svoji předchozí teorii - s každým dílem lepší a lepší. Škoda jen, že nikde není záznam stepujících Dlouhánů....

Autor napsal minimálně ještě pátý a šestý díl, které jsou aktuálně v edičním plánu nakladatelství. V době psaní příspěvku na databázi knih nejsou. Mám takový pocit, že si je také přečtu. A to s velkou chutí. A jelikož zde není jediná objektivní poznámka, ale všechny jen subjektivní a citově zabarvené, tak mohu s klidem prohlásit, že je to opravdu (do teď) skvělá série.

biki
29.12.2020 4 z 5

Souhlasím, že úvodní část je hodně zdlouhavá, autor se až příliš rozvláčně věnuje přípravám na misi. Je ale nutno ocenit účast jedné z hlavních postav prvního dílu, která rozhodně přinesla oživení do děje. Druhá akční část knihy pak má opravdu spád - boje na terraformované planetě ("kam člověk vstoupí, to musí opravdu všechno zničit?"), bojové akce, které někdy nevycházejí podle plánů, smrt kamarádů v boji ..., ale také střet s vůdčími postavami uprchlíků-dezertérů, kteří bezostyšně nechali své vlastní lidi na Zemi a přeživších koloniích ve štychu.
Jsem opravdu zvědavá, jak se celá situace kolem "Dlouhánů" bude vyvíjet a co si na nás autor dál vymyslí.

10 nejprodávanějších eknih (březen)

06.04.2020

Kniha Dezerce v seznamech