Devět bran přehled

Devět bran https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77818/devet-bran-77818.JPG 4 56 56

Devět bran : Chasidů tajemství Příběhy a legendy ze života Chasidů z východní Haliče zachycují zvyky a život židovských věřících, kteří byli za 2. sv. války takřka vyhlazeni. Kniha upoutá i figurami věřících i zázračných rabínů z doby před 1. světovou válkou. Úvodní studii napsal Tomáš Pěkný. Předmluva František Langer. Graf. úprava Hana Keslová.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Devět bran. Přihlašte se a napište ho.

Yummymoon
27.08.2023 5 z 5

Prostota, špína, jednoduchost, naivita, radost, vděčnost, milosrdenství, vtipnost, radikalita, mystika, moudrost, odevzdanost, tvrdohlavost, víra, zázraky, nepochopení. Svědectví jako z jiného světa... nebo ne z jiného, ale ze skrytého.

Saxofonista
16.07.2023 5 z 5

Je sice otázka, proč je obecně (tedy ne pouze Langerem) z judaismu literárně zpracováván nejvíce právě chasidismus, který je jeho poměrně dost extremistickou formou, ale co naplat - je to uchvacující. A u Langera to ani nesmrdí tou "filosofií pro dámy" jako u Bubera.

Marcik7
03.04.2022 4 z 5

Není to kniha, kterou byste jen tak rychle přelouskali. Je v ní mnoho moudrosti, též humor a hodně o víře v Boha.

Devět bran - jedna z nejoblíbenějších knih Jana Masaryka

11.04.2016