Děvče k dětem přehled

Děvče k dětem https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234669/mid_devce-k-detem-234669.jpg 3 48 48

Nanny, studentka posledního ročníku Newyorské univerzity, si potřebuje přivydělat na nájem. Proto neodmítne náhodnou nabídku dámy z lepších kruhů, aby se jí třikrát týdně postarala o čtyřletého syna. Jenže péče o malého Grayera brzy přeroste v práci na plný úvazek, nevděčnou a čím dál víc ukrádající soukromí. Dívka s hrůzou zjišťuje, jak osaměle a smutně může žít dítě rodičů sice velmi bohatých, ale sobeckých, nadutých a neschopných lásky. Kniha se v roce 2007 dočkala i filmového zpracování. Do českých kin vstoupil film pod názvem Holka na hlídání.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Nanny Diaries , 2002

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Děvče k dětem. Přihlašte se a napište ho.

Lenka4
03.10.2023 2 z 5

Takováto sestava nesympatických postav se hned tak nevidí (včetně hlídačky).

Aleh
27.08.2018 3 z 5

Děvče k dětem je jakousi výpovědí dvou amerických žen, které si jako dívky na studiích přivydělávaly hlídáním dětí a prošly tak bezmála 30 rodinami s dětmi. Kniha slouží i k zamyšlení, neboť hlavní hrdinka studentka Nanny přijala péči o malého 4letého chlapce 3x týdně a nakonec se z toho stala práce na plný úvazek, která zcela pohltila i její soukromí, neboť pro rodiče a hlavně pro matku dítěte byla každá jiná činnost přednější než trávit čas se svým synem. Malý Grayer se narodil v bohaté rodině, ale žil mezi dospělými osaměle a bez lásky. Je to smutné. Filmové zpracování pod názvem Holka na hlídání jsem zatím neviděla.

ivana1975
08.01.2018 3 z 5

Kniha sa dobre citala a musim povedat, ze ma aj bavila. Je to pekny pribeh pri ktorom sa zasmejete a aj si trosku poplacete. Ja davam 3*

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Děvče k dětem v seznamech

v dalších seznamech2x

zfilmováno au pair, dívka k dětem

Autoři knihy

Emma McLaughlin