Dětství v dobách císařství přehled

Dětství v dobách císařství https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216517/mid_detstvi-v-dobach-cisarstvi-216517.jpg 4 31 31

Čistě oblečené, dobře vychované, s růžovými tvářičkami na nedělní procházce s rodiči – to je obraz dítěte z 19. století. Zasvěcený pohled do císařských dětských komnat, měšťanských dětských pokojíčků i ubohých dělnických příbytků však nabízí překvapivé a často dojemné podrobnosti z...

Literatura naučná Historie
Vydáno: ekniha ?

Puppenhaus und Zinnsoldat: Kindheit in der Kaiserzeit , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dětství v dobách císařství. Přihlašte se a napište ho.

Aranel15
15.12.2021 5 z 5

Kniha je velmi zajímavá, ale je škoda, že do ní nebyly zařazeny i další skupiny dětí. Najdeme tady tak pouze děti bohaté nebo hodně chudé.

tygřík2
25.03.2021 3 z 5

Po přečtení bych skoro nabyla dojmu, že v uplynulých stoletích nebylo šťastného dítěte. Dámy popsaly tu temnější stránku života některých tehdejších dětí. Naštěstí existují i jiní (než zde citovaní) autoři, kteří vzpomínají na své dětství hezky. A předpokládat, že se všichni rodiče při výchově svých ratolestí vždy drželi (zde citovaných) "odborných příruček" je trochu naivní. I v minulosti byli rodičové, kteří se řídili svým rozumem a láskou.

Noisette73
25.09.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih této série, každé dítě by si zasloužilo krásné dětství, ale nikdy tomu tak nebylo a to vidíme i tady.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dětství v dobách císařství v seznamech

v dalších seznamech2x