Děti na Dyji přehled

Děti na Dyji
https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57500/bmid_deti-na-dyji-HKb-57500.png 4 6 6

Autorka vypráví o skupince dětí v malé pohraniční vesničce, kde má dojít k zaplavení celé krajiny při výstavbě přehrady. Podle soudobé kritiky se jednalo o věrohodný obraz ze života dětí na jihomoravské vesnici.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Děti na Dyji. Přihlašte se a napište ho.

Květinka008
06.01.2021 5 z 5

Krásná útlá knížečka o vsi, která už neexistuje... A kdo pohlédne na osamělý kostelík uprostřed Novomlýnských nádrží, bez příběhu v této knize u něj neuvidí skupinku chlapců v čepicích s bambulemi, jak podnikají dobrodružné výpravy, zatímco jejich dospěláci přicházejí o svůj domov a snaží se vybudovat život jinde...

Voda z Dyje zaplavila lužní lesy pod Pálavou v době, kdy ještě já nebyla na světě. Znám už jen ten kostel a pár stromů, trčících z vody, a vyprávění rodičů a prarodičů o pozůstatcích domů pod hladinou a jak tady kdysi zastavoval autobus, jedoucí z Mikulova do Brna. Děkuji za tuto knihu, vzpomínku na dobu, kdy děti nevidí tu strašnou realitu, užívají si život, přestože se na pozadí odehrává jeden z nejsmutnějších okamžiků v životě jejich rodičů.

Neznala jsem ji, dostala se ke mně a už ji z ruky nedám!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Děti na Dyji v seznamech