Děti kapitána Kohla přehled

Děti kapitána Kohla https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143409/bmid_deti-kapitana-kohla-x0T-143409.jpg 3 4 4

Kniha popisuje první pokusy v 50. letech v Československu o asimilaci Romských obyvatel, kteří po válce kočovali našimi zeměmi. Příběh, vycházející ze skutečných událostí, se odehrává v jedné šumavské vesnici, kde se místní rozhodli založit školu pro cikánské děti a realisticky popisuje obtížnost tohoto úkolu. Úspěšnost projektu nakonec pomohla nejen k řádnému začlenění Romů do společnosti, ale i výrazně k jejich postupnému vzdělávání.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Děti kapitána Kohla. Přihlašte se a napište ho.

SSTknihy
24.04.2018 3 z 5

Zajímavý náhled do období 50. let, kdy naší republikou kočovaly skupiny Romů a státní orgány se je snažily začlenit do společnosti i proti jejich vůli a přirozenému způsobu života. Příběh jednoho učitele a jednoho kapitána, kteří navzdory všem obtížnostem a ztraceným iluzím vytrvali ve svém snažení a pomohli mnohým romským dětem k lepšímu životu.

Sinn
29.12.2012 3 z 5

Zajímavá exkurze do procesů asimilace cikánských skupin během socializmu. Autorem je novinář, který prý vypráví skutečné příběhy konkrétních osob, kniha je doplněna několika fotografiemi, dílo tedy působí vcelku realisticky, ale bohužel je místy příliš poplatné době.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Děti kapitána Kohla v seznamech

Romové, cikáni