Děti kapitána Granta (převyprávění) přehled

Děti kapitána Granta (převyprávění)
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530387/bmid_deti-kapitana-granta-prevypraveni-65a7c43125cd7.jpg 4 23 23

Dobrodružný příběh, od kterého se nedá odtrhnout Hrdinové Julese Verna zažili spoustu dobrodružství, alev žádné jiné knížce jim autorova fantazie nepostavila do cesty tolik děsivých překážek. Lord Glenarvan a jeho přátelé hledají kapitána Granta, který kdesi ztroskotal. Jediným vodítkem je vzkaz nalezený ve žraločím břiše, z něhož poznají, že místo se nachází kdesi na 37. rovnoběžce jižní šířky. Nezbývá než putovat pustinami Jižní Ameriky, Austrálie a Nového Zélandu. Hrdinům se staví do cesty nespoutaná příroda i lidé, lidojedi i uprchlí trestanci.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Děti kapitána Granta (převyprávění). Přihlašte se a napište ho.

JAnD
29.07.2019 5 z 5

Pokráceno o dlouhé popisné pasáže, vyselektován děj, drobné úpravy.
Původní knihu jsem přečetl jednou a nějak se mi k ní už nechtělo vracet.
Tato adaptace ponechává z knihy to dobrodružné, přiměřené množství popisů a zvyšuje čtivost minimálně o 50%.

bukiet
04.05.2017

Adaptace nehodnotím.

TheRaven
03.11.2016 1 z 5

Děti kapitána Granta jsou jednou z nejklasičtějších, nejčtenějších a vůbec nejlepších verneovek. Zajímalo mě proto, jakým způsobem přistoupil ke svým předělávkám Vernových knih Ondřej Neff, vzal jsem si nedlouho po dočtení původního díla i Neffovu adaptaci a moc dobře to nedopadlo. Z převyprávění se stalo proškrtání a ze sympatických postav banda loutek. O důvodech, proč Vernův román přišel Neffovým zbytečným přepisem o svého ducha, jsem se více rozepsal zde:

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Děti kapitána Granta (převyprávění) v seznamech