Trapné britské impérium přehled

Trapné britské impérium https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2123/desive-dejiny-trapne-britske-imperi-Qzj-2123.jpg 4 76 76

Historie krvelačných červenokabátníků, osadníků a otrokářů. Kniha Trapné Britské impérium vám bez příkras podá brutální fakty o tom, jak Británie vládla na moři i na pevninách – od nechvalně proslulých výstřelků v Indii až po strašlivé skutky v Austrálii. Dozvíte se například, jak málo Britům stačilo, aby šli do války s domorodci, kdo nosil náhrdelník z 50 lidských lebek nebo proč jeden britský voják dával oblečení do rakve. Přečtěte si také o příšerných otrokářích, zákeřných rebelech a protivných domorodcích, oslavte vítězství s královnou Viktorií a seznamte se s několika nejhoršími postavami Britského impéria. Dějiny nikdy nebyly tak děsivé!... celý text

Literatura naučná Historie Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Barmy British Empire

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Trapné britské impérium. Přihlašte se a napište ho.

Atlantis
11.04.2023 3 z 5

Mám asi podobné výhrady, jako u všech Děsivých dějin. Po čase to začne být dost repetitivní. Ale jinak v pohodě, zjistil jsem některé nové věci, ilustrace mě bavily, proč ne. Btw kritizovat, že Angličan se dívá záporně na imperialismus, je jako byste nadávali, že se Němcovi nelíbí nacismus.

Knihomolka506
09.05.2021 5 z 5

Dějiny ještě nikdy nebyly tak děsivé! píše název na zadní straně knihy. Říkám si , že je to asi pravda.. pro otroky to v době britského impéria nebylo vůbec jednoduché. Hodně jich zemřelo, spáchali sebevraždu skokem do moře mezi žraloky nebo skoncili prodani do otroctví kupcům, kteří si je koupili a pak označili jako zvířata. Tohle by si měl přečíst každý, aby se vědělo, že ani tahle doba nebyla vůbec dobrá a lehká.

Vidlička
17.10.2017 4 z 5

Dle mne gradiózní počin, jak spráťatům přiblížit historii skutečně, ale skutečně fťypnou formou. Gratulace.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Trapné britské impérium v seznamech

v dalších seznamech1x