Surová doba kamenná přehled

Surová doba kamenná https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94776/bmid_surova-doba-kamenna-cdd-94776.jpg 4 136 136

Surová doba kamenná vás odvlečie späť do čias, keď ľudia žili v jaskyniach, jedli surové mäso a netušili, čo je slušné správanie pri stole. Dozviete sa, čo používali pravekí ľudia namiesto toaletného papiera, prečo si vŕtali diery do lebky, keď ich bolela hlava, ako si vyrobiť pravekú múmiu. Prečítate si, či boli neandertálci mozgožrúti, nájdete zaujímavé príbehy o neuveriteľných archeológoch a nenásytných kopáčoch, zistíte, kto postavil Stonehenge a určite vás prekvapí, aké úžasné informácie ukrývajú praveké hovienka.... celý text

Literatura naučná Historie Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

The Savage Stone Age , 1999

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Surová doba kamenná. Přihlašte se a napište ho.

mia.com
01.02.2023 4 z 5

Knihy z této série mě jako školačku hodně bavily. Dozvěděla jsem se něco nového zábavnou formou a navíc jsem milovala to grafické zpracování a obrázky.

Taťka Hraboš
25.01.2022 4 z 5

Jak už tady (asi nejednou) někdo zmínil, kniha má vlastně zavádějící název. O době kamenné je totiž vlastně jen první polovina. Další čtvrtina je o archeologii a ta poslední hlavně o Stonehenge, což je svým způsobem škoda (Že by autorovi došla materie? Tomu se mi moc nechce věřit). Ne že by ani ta poslední dvě témata nebyla zajímavá a docela pěkně pojatá, ale s první polovinou - plnou kromě hezky naservírovaných informací i spoustou výborných "kameňáků" (vida, že by se původ tohoto slova měl hledat právě v tomto období vývoje lidstva?) - se to nedalo srovnat. Proto jen ty čtyři hvězdičky.

Renncha
23.06.2020 5 z 5

Vtipná, oddychová kniha :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Surová doba kamenná v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x