Drsná doba kamenná přehled

Drsná doba kamenná
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107403/drsna-doba-kamenna-107403.jpg 4 136 136

Další díl z cyklu Děsivé dějiny humornou formou přibližuje dobu kamennou. Dozvíme se, jaká zvířata jedli tehdejší lidé nejraději, jaké rituály dodržovali a získáme i přehled o chronologickém vývoji člověka. Hlavně ale zjistíme ty nejzajímavější věci, které se v učebnicích běžně neobjevují - jako např. že místo toaletního papíru se používal mech.... celý text

Literatura naučná Historie Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Savage Stone Age , 1999

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Drsná doba kamenná. Přihlašte se a napište ho.

mia.com
01.02.2023 4 z 5

Knihy z této série mě jako školačku hodně bavily. Dozvěděla jsem se něco nového zábavnou formou a navíc jsem milovala to grafické zpracování a obrázky.

Taťka Hraboš
25.01.2022 4 z 5

Jak už tady (asi nejednou) někdo zmínil, kniha má vlastně zavádějící název. O době kamenné je totiž vlastně jen první polovina. Další čtvrtina je o archeologii a ta poslední hlavně o Stonehenge, což je svým způsobem škoda (Že by autorovi došla materie? Tomu se mi moc nechce věřit). Ne že by ani ta poslední dvě témata nebyla zajímavá a docela pěkně pojatá, ale s první polovinou - plnou kromě hezky naservírovaných informací i spoustou výborných "kameňáků" (vida, že by se původ tohoto slova měl hledat právě v tomto období vývoje lidstva?) - se to nedalo srovnat. Proto jen ty čtyři hvězdičky.

Renncha
23.06.2020 5 z 5

Vtipná, oddychová kniha :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Drsná doba kamenná v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x