Denník Anny Frankovej: komiks přehled

Denník Anny Frankovej: komiks https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435577/bmid_dennik-anny-frankovej-komiks-oQB-435577.jpg 5 236 236

Komiksové vydanie najznámejšieho denníka, vydané pod záštitou Nadácie Anny Frankovej. Trinásťročná Anna Franková sa spolu s rodinou počas druhej svetovej vojny dva roky ukrývala v zadnej časti budovy v Amsterdame. Tesne pred koncom vojny však padla za obeť nacistickému režimu. Anna si zapisovala udalosti od 12. júna 1942 do 1. augusta 1944 a zaznamenala všetko, čo sa okolo nej dialo, aj jednotlivé dni v úkryte. Keď v marci 1944 v Oranžskom rádiu počula výzvu občanom, aby poskytli svoje zápisky do zbierky na historické účely, svoje poznámky začala prepisovať do knižnej podoby. Stihla prepísať podstatnú časť pôvodných listov a po vojne sa o ich knižné vydanie zaslúžil Annin otec Otto Frank, ktorý ako jediný z rodiny vojnu prežil.... celý text

Literatura světová Komiksy Biografie a memoáry
Vydáno: , Slovart (SK)

Anne Frank's Diary: The Graphic Novel , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Denník Anny Frankovej: komiks. Přihlašte se a napište ho.

evca7271
19.05.2024 4 z 5

Kniha se mě moc líbila,furt se tam něco dělo a četla se sama.

Avokádo123
01.10.2023 5 z 5

Knížka se mi velice líbí a je hezky ztvárněna. Na každé stránce se něco děje a knížka dokáže vtáhnout do příběhu. Komiks je podle mého názoru lepší než psaná verze. Moc se mi líbí jak Anne dokázala deník psát pro imaginární přítelkyni Kitty. Ilustrace jsou úžasné. Doporučuji všem přečíst.

Max734
12.06.2023 5 z 5

Věděl jsem, že je nutné si jednou přečíst deník Anne Frankové, ale když jsem se pustil do psané verze, tak mě kniha přišla taková moc zdlouhavá a nudná, proto jsem knihu nedočetl ani do poloviny. Přesto ve mně touha po přečtení tohohle příběhu zůstala nadále a rozhodl jsem se zkusit tuhle komiksovou verzi. Tahle verze mi přišla mnohem více zábavnější a o dost kratší, jelikož byla pozbavena nadbytečných informací, které psanou verzi dělali dlouhou a nudnou. Hodně se mi také líbili obrázky, které vždy vystihovali daný text a dobře tam zapadaly. Ale to nejlepší na knize mi přišlo to, jak ten příběh byl celkově zpracován a dokázal mě vtáhnout do děje, i přesto že se jednalo o komiks. Myslím si, že tato kniha je ideální pro dospívající děti nebo pro někoho, kdo nerad čte, proto dávám knize 5 hvězd

Knižní novinky (36. týden)

30.08.2020

Kniha Denník Anny Frankovej: komiks v seznamech