Den v Rocca di Campo přehled

Den v Rocca di Campo https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481993/mid_den-v-rocca-di-campo-Lzd-481993.jpg 3 2 2

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová
Vydáno: , Lidová demokracie

Der Tag von Rocca di Campo , 1963

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Den v Rocca di Campo. Přihlašte se a napište ho.

marierja
22.05.2024 3 z 5

Je to taková hezká, lehce stravitelná rudá propaganda, naivistický produkt své doby. Socialistický romantismus. Ani bych to nenazvala novelou. Děj se dá sotva považovat za příběh, je to spíš podobenství. Jednoduché, prostinké... nicméně čtivé a citlivě napsané.
Knize se nedají upřít zdařilé popisy reálií a vylíčení postav, které je dojemně lidské. S osobami můžeme soucítit, rozumíme jejich pohnutkám. Co však chybí, je hlubší, originálnější myšlenka a méně předvídatelný závěr (který je tak předvídatelný, že je jasný od samého začátku). Ale literární hodnotu díla bych neztracovala, obzvlášť, pokud jde o autorčinu prvotinu, čímž se dají nějaké ty nedostatky vždycky omluvit.
Času stráveného četbou nelituji, ale taky nemám důvod přečíst si knihu znovu nebo o ní s někým mluvit. Ve výsledku tu tedy máme poměrně rozporuplné hodnocení, nicméně přikláním se na pozitivní stranu, takže tři hvězdy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Den v Rocca di Campo v seznamech

Rosemarie Schuder