Dějiny pravěku a starověku přehled

Dějiny pravěku a starověku https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149453/dejiny-praveku-a-sta-149453.png 5 1 1

Výpravná publikace schválená též jako učebnice dějepisu pojímá pravěk a starověk formou bohatě ilustrované encyklopedie. Kniha obsahuje obrázky, fotografie, mapky, náčrtky, grafy, časové osy. Charakteristické jsou pro ni výkladové celky, jež obsahují např. motivační obrázek, slovníček pojmů, základní údaje, citace z dokumentů.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dějiny pravěku a starověku. Přihlašte se a napište ho.

jan6524
15.03.2024 5 z 5

Nazval bych to doplňkem k učebnicím dějepisu. Ideální pro ty, které historie nadchne a chtějí se dozvědět více. Díky této knize si mohou znalosti prohloubit a také dobře zapamatovat, protože je zpracovaná tak, že vybízí přemýšlet.
Já sám jsem v ní od dětských let neustále listoval, pročítal co mě nejvíc zajímalo a hltal nádherné ilustrace. Teď už se pomalu těším, až ji budu ukazovat svým dětem. Přesto se k ní sám rád vracím, když si chci osvěžit nějaké téma.
Trochu mě mrzí, že je nepoměrně větší část knihy věnovaná antickému Řecku a (hlavně) Římu oproti ostatním epochám a civilizacím. Ale i tak patří k těm kvalitnějším knihám a k mým nejoblíbenějším.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dějiny pravěku a starověku v seznamech