Dějiny Indie přehled

Dějiny Indie https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40998/bmid_dejiny-indie-ALT-40998.jpg 5 11 11

Jedinečný počin autorského kolektivu českých indologů soustředěných v Orientálním ústavu ČS AV a působících i na řadě fakult Univerzity Karlovy je významným příspěvkem nejen k dílům české, ale i světové indologie. Jednotlivé části napsali odborníci, kteří se danou problematikou zabývají v rámci svého odborného působení na nejvyšší možné úrovni jak na bázi vědeckého, tak pedagogického působení. Autor: Jaroslav Strnad a kolektiv... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dějiny Indie. Přihlašte se a napište ho.

ondra2
13.10.2021 5 z 5

S ohledem na délku historie různých státních útvarů a rozsah území Indie je kniha rozsáhlá a chvíli trvá, než ji člověk dočte. Začátek knihy je poněkud složitější a méně čtivý. To je dáno z mého pohledu nutností popisovat odděleně různé části kontinentu, a to s ohledem na částečně oddělený vývoj i fragmentaci území mezi různé subjekty, je tak nicméně činěno v zájmu přehlednosti celku, v opačném případě by se kniha nejspíše nedala číst vůbec, nebo jen stěží. Zajímavější pak začíná být v okamžiku, kdy dochází ke konsolidaci jednotlivých území do menšího počtu větších celků a jejich vzájemné interakci a přibližování se současnosti, zejména od 17. a 18. století. Právě popis novější historie včetně období kolonialismu si zaslouží nejvyšší hodnocení, zbytek knihy pak za značné úsilí, které do ní autoři museli nepochybně vložit.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dějiny Indie v seznamech

v Právě čtených1x