Dědicové snů přehled

Dědicové snů
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171765/mid_dedicove-snu-Son-171765.jpg 3 19 19

Generační román o osudech rodiny ratibořského knihkupce a měšťana Jana Pelanta. Autorka v něm vykresluje věrný obraz českého světa a jeho ideového povědomí od roku 1910 do druhé poloviny třicátých let, jehož rozpory a otřesy se promítají do života jednotlivých příslušníků rodu. Zatímco Jan Pelant a jeho žena Anna pomalu odcházejí ze scény spolu se starým světem a jejich místo zaujímá dcera Emanuela, synové se s krizovou dobou vyrovnávají každý po svém. Román - který vznikl přepracováním staršího díla s názvem Pelantovi z r. 1944, kdy cenzurní ohledy nedovolily téma plně rozvinout - sleduje osudy knihkupecké rodiny, její radosti, vášně a tragédie od poklidné idyly před první světovou válkou až do poloviny třicátých let. Autorka s důvěrnou znalostí zachycuje české meziválečné ovzduší.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dědicové snů. Přihlašte se a napište ho.

Jonna
04.05.2016 3 z 5

Knihu jsem četla podruhé, protože jsem úplně zapomněla o čem je. Když jsem to teď četla, pochopila jsem - v knize není nic tak výrazně špatné nebo dobré, aby mi to utkvělo v paměti. Je to taková kniha, co by bývala byla lepší červenou knihovnou (autorka obdivuhodně vystihuje psychologii postav a jejich pohnutky), ale není, a to kvůli politickým přílepkům. Možná je napsala jako úlitbu tehdejšímu režimu, ale z knihy vyčnívají, a činí ji nedůvěryhodnou. Škoda, že nezůstala (nemohla zůstat) věrná tomu, co uměla napsat.

bookcase
12.05.2014 5 z 5

Moc hezky napsané, osudy jedné knihkupecké rodiny. Autorka skvěle vykreslila jejich charaktery i dobu první republiky.

Sonica
24.03.2014

Krásný román ale skoro se na tuhle autorku zapomnělo já ji mám moc ráda

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dědicové snů v seznamech

Helena Šmahelová