David Lynch: Temné stránky duše přehled

David Lynch: Temné stránky duše https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19384/bmid_david-lynch-temne-stranky-duse-lzj-19384.jpg 4 80 80

Na přelomu 80. a 90. let vystoupala Lynchova kariéra do závratných výšin. K Modrému sametu (1986) přibyla Zběsilost v srdci (1990) a seriál Městečko Twin Peaks (pilotní film 1989), který změnil televizi. Lynch se stal věhlasnou ikonou postmoderní kultury a jeho filmy kultovním fenoménem. Fischerova monografie, která česky vyšla roku 1995, zachytila Davida Lynche v tomto vrcholném stadiu a podrobně a barvitě vylíčila celou jeho cestu od undergroundových počátků - půlnoční Mazací hlava (1977), přes první úspěch - „evropská zakázka" Sloní muž (1980) a první propadák - velkoprodukční sci-fi Duna (1984) až k filmové verzi záhady jménem Twin Peaks: Ohni se mnou pojď (1992). Po tomto hektickém období přebujelých aktivit a úspěchů přišel oddechový mezičas a poté zjevení v podobě hypnotické Lost Highway (1996). Tím se započala druhá fáze Lynchovy pozoruhodné kariéry, jejíž osu dále tvoří „pravdivý" Příběh Alvina Straighta (1999) a snově přeludná Mulholland Dr. (2001).... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Jota

David Lynch: Die dunkle Seite der Seele , 1992

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize David Lynch: Temné stránky duše. Přihlašte se a napište ho.

ozzak
20.12.2022 5 z 5

Moc pěkná kniha o geniálním režisérovi David Lynch rozebirajici jeho filmy od začátku po film městečko twin peaks. Moc. Pekna biografie jen si budu muset přečíst rozšířenou verzi doplněnou o dalsi filmy.

boticelli
20.10.2022 5 z 5

Lynch v kostce. Pokud vás jeho multižánrové dílo - od sladkého kýče po sentimentální horor - okouzluje, bude tato kniha váš lexikon vždy k nahlédnutí když budete mít touhu znovu potkat tu bizarní plejádu roztodivných charakterů z jeho děl.

Paldiny
23.08.2020

Až do Inland Empire pútavé čítanie, človek ani nestačí žasnúť, aké očakávania kniha nastaví, zvlášť potom, čo ich Lynch samotným filmom (zvlášť tým krátkym) udupe. Len ten záver bol taký, horúcou ihlou šitý. Dostalo sa mi do rúk druhé, doplnené vydanie a mám pocit ako keby spomínaný dodatok okolo posledného celovečerného filmu písal niekto iný.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha David Lynch: Temné stránky duše v seznamech

v Právě čtených5x