Darwinova černá skříňka přehled

Darwinova černá skříňka https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44925/bmid_darwinova-cerna-skrinka-1Rz-44925.jpg 3 22 22

Objevení vnitřní struktury buňky před námi otevírá svět složitých chemických mechanismů. Zdá se nemožné, že by tato jemně vyvážená, v dokonalé souhře fungující "zařízení" mohla vzniknout na základě postupného vývoje v souladu s Darwinovou evoluční teorií. Autor na základě svých vědeckých pozorování dokazuje, že popsané mechanismy musely být zkonstruovány – ať už Bohem či nějakou vyšší inteligencí. První vydání.... celý text

Literatura naučná Věda
Vydáno: , Návrat domů

Darwin´s Black Box , 1996

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Darwinova černá skříňka. Přihlašte se a napište ho.

Hall3006
14.07.2022 5 z 5

Vědeckou knihu jsem asi za dva dny předtím nepřečetl. Autor, profesor biochemie, podává důkazy o nedostatku Darwinova teorému o evoluci na nejmenší škále života, buňce. Musím dodat, že předtím čtená kniha "Síla, sexualita, sebevražda" od jiného biochemika mě pomohla k pochopení pojmů z biologie a podívanou, kterou nám v posledním období připravuje. Doporučuji číst ve stejném pořadí. Tato kniha může otřást vaším pohledem na svět a život v něm.

Hebrey
15.05.2021 4 z 5

Pro laika je to sice trochu složitější čtení, ale chce to jen trochu odvahy a člověk se tím nějak pročte. Zamyslet se nad vznikem života z pohledu biochemie - tedy jeho úplně nejmenších a zároveň však nejpodstatnějších detailů - rozhodně není naškodu. Ba naopak, tato oblast je obvykle při běžné snaze o výklad počátků života natolik opomíjena, že je kniha svým způsobem jedinečná.

Miloš_1
20.07.2020 5 z 5

Naprosto perfektní, doporučuji i DVD, které bylo k tématu vydané. D-teorie je děravá jako ústa staré squaw ;)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Darwinova černá skříňka v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x

evoluce darwinismus vznik života molekulární biologie evoluční teorie

Autorovy knížky

Michael J. Behe