Dalí Důvěrně přehled

Dalí Důvěrně
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195416/bmid_dali-duverne-195416.jpg 4 6 6

Při příležitosti 100. výročí narození Salvadora Dalího (11. května 1904 - 23. ledna 1989) vychází výpravná publikace obsahující jak pozoruhodné texty-dopisy, tak dosud většinou nepublikované kresby a skici. Osobnost S. Dalího snad ani není třeba představovat, dopisy však pootvírají neznámou, intimní sféru - důvěrná korespondence ukazuje pisatele i adresáta jakoby v novém světle. Objevují se tu se surrealismem pevně spjatá jména, jako André Breton, Paul Éluard, René Magritte, Benjamin Péret, Luis Buňuel, ale také např. Jean Cocteau, Federico García Lorca, Man Ray, Joan Miró, Luchino Visconti, Franco Zeffirelli nebo Stefan Zweig. Obrazová část obsahuje na 70 vyobrazení - kresby, skici ilustrací ke knihám a filmům, návrhy inzerátů, portréty Publikace představuje Dalího a jeho současníky jinak, než jsme byli dosud zvyklí, a zprostředkovává nám důvěrný pohled na jeho život i fascinující dílo.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dalí Důvěrně. Přihlašte se a napište ho.

1amu
10.10.2019 4 z 5

V roce 2004 vyšla tato publikace i u nás na počest 100.výročí narození S.D. Zájemci sledující životní osudy tohoto velkého umělce dostávají dárek v podobě skic a kreseb mistra a k tomu i důvěrná sdělení jeho přátel.
První manžel paní Galy Paul Éluard těžce nese její odchod:

VYHNANEC
O několik smítek prachu víc, či míň.
Na starých ramenou,
pramínky slabosti na zjízvených čelech, to divadlo medu a uvadlých růží,
kde nevypočitatelné mouchy sedají na černá znamínka bídy.
Zoufalé trámy mostu vrženého nad prázdno, nad každou ulicí, nad každý dům.
Těžké bláznivé bludné, které nakonec rozeznáme třeba poslepu.
Mimovolné chuti se zbabranými tanci vedoucí k lítosti nad záští ke stesku po spravedlivém.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dalí Důvěrně v seznamech

v dalších seznamech1x