Dalajlámova mačka přehled

Dalajlámova mačka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222097/mid_dalajlamova-macka-222097.png 4 1391 1391

Dalajlamova kočka série

Malinkého mačiatka, ktorému hrozí nešťastný osud, sa ujme samotný dalajláma. V jeho prítomnosti múdre zvieratko zisťuje, ako naplniť dve základné túžby všetkých živých tvorov: byť šťastný a vyhnúť sa utrpeniu. Postupne sa himalájske mačiatko učí, ako sa nenechať ovládať emóciami, ako si zachovať bdelú myseľ, ako pristupovať ku každodenným problémom, ako využiť prítomný okamih k vytváraniu lepšej budúcnosti a akú moc majú v našom živote láska a súcit. Zábavný a zaujímavo napísaný román v sebe nesie posolstvo, ktoré môže urobiť šťastnejším každého z nás. Dokazuje, že snaha žiť ako lepšia bytosť prospeje každému – a nie je (len) pre mačku.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dalajlámova mačka. Přihlašte se a napište ho.

Lenndy
07.05.2024 5 z 5

Na knížku jsem narazila náhodou na audiotéce a moc se mi líbila.Zajímavé myšlenky.

brunettlibrary
30.04.2024 5 z 5

Z knihy jsem nadšená. Jak už název napovídá, celý děj vypráví kočka, která sdílí dům se samotným Dalajlámou. Díky tomu vyslechne mnohá a snaží se buddhistické učení sama aplikovat do svého života. Nenásilnou formou se tady tedy dozvídáme učení i střípky ze života Dalajlámy. Jelikož miluju kočky, můj zážitek byl tím ještě umocněný. Určitě knihu moc doporučuji, možná nejvíc začátečníkům, kteří s tímto druhem seberozvoje teprve začínají.

jan.para
27.04.2024 5 z 5

Milé a poučné.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dalajlámova mačka v seznamech

v Právě čtených66x