Ďábelská garda přehled

Ďábelská garda
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105825/bmid_dabelska-garda-u1t-105825.jpg 4 216 216

Ďábelská garda série

Svým námětem a obsahem velmi šokující kniha je záznamem monologu přesvědčeného, svým idejím oddaného a zatvrzelého nacisty, nyní váženého starého pána Hanse Josefa Wagenmüllera, "lovce partyzánů" za dob SS a později důstojníka Francouzské cizinecké legie v Indočíně. Na publikaci lze nahlížet jako na varování dalším generacím před možným vznikem obdobných ideologií i jako vysoce společensky nebezpečné samozbožňování "hrdinských činů" muže, jehož krédem bylo "zabitý člověk - dobrý člověk".... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Elka Press

Devil´s Guard , 1973

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ďábelská garda. Přihlašte se a napište ho.

heavy66
23.04.2023 4 z 5

Napínavé a čtivé, a je to pravda nebo fikce? Ti, co tam zůstali, to už neřeknou, a ti, co přežili, z dobrého důvodu mlčeli. Že bojovali veteráni SS v cizinecké legii v Indočíně pravda je, a "volnost, rovnost, bratrství" platilo ve francouzských koloniích jak kdy, jak kde a jak pro koho, je pravda také. A vím, že prosté rozdělení na "My" a "Oni" leckdy nestačí, a už vůbec to není na věčné časy a nikdy jinak. Jen se podívejme na ruskou armádu, jak se měnil pohled na ni v letech 1945, 1968 nebo 2022!

jan.para
08.09.2022 3 z 5

Vzpomínky bývalého velitele protipartizánské jednotky SS, který se po konci 2. světové války dostal do cizinecké legie. Chvílemi mi některé informace přišli trochu přitažené za vlasy. Kniha má lehce nacistický podtext, který vyhází z myšlenek zpovídaného.

davka
26.07.2022 odpad!

Fiktivní příběhy, určeno velmi nenáročným čtenářům.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ďábelská garda v seznamech

v Právě čtených4x