Ďábel v zrcadle přehled

Ďábel v zrcadle https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533303/bmid_dabel-v-zrcadle-65e1a8ce02732.jpg 4 549 549

Pokračování úspěšné série Juraje Červenáka. Špioni biskupa Khlesla jsou na stopě protestantského spiknutí, jehož cílem je likvidace nejvyšších katolických hodnostářů. Obětí prvního útoku se stane sám arcivévoda Matyáš Habsburský. Ďábel v zrcadle je dalším dílem oblíbené série historických detektivek slovenského autora. Napínavý politický thriller se odehrává ve Vídni na přelomu 16. a 17. století. Následník trůnu, arcivévoda Matyáš Habsburský, se stane první obětí protestantského spiknu-tí, jehož cílem je likvidace nejvyšších katolických hodnostářů. Zatímco lékaři bojují o jeho život, špioni biskupa Khlesla, Stein, Barbarič a Jaroš pátrají v ulicích Vídně po zákeřném vrahovi. Nebude tento úkol nad jejich síly? Napětí se stupňuje a vkrádá se i mezi Steina a Barbariče. Nebudou nakonec stát proti sobě? Juraj Červenák i zde zaujme hlavně dokonale vykreslenými dobovými reáliemi, spletitým příběhem plným akce a sugestivním hledáním kořenů zločinu.... celý text

Detektivky, krimi Thrillery Literatura slovenská
Vydáno: audiokniha , Tympanum

Diabol v zrkadle , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ďábel v zrcadle. Přihlašte se a napište ho.

Timkim
včera 5 z 5

Opět vynikající historická detektivka. Toto trio vyšetřovatelů mě nesmírně baví. Jen mě neustále udivuje, jak ve jménu té správné víry byla likvidace lidí na denním pořádku. Výborně napsané. Toho mučení v tomto dílu moc nebylo a vůbec to nechybělo. 95%

mnohoknih
29.04.2024 4 z 5

Tenhle díl není zajímavý jen literárně, ale i historicky. Základem jsou boje mezi katolíky a protestanty. A jak už víme, Stein je katolík jako řemen, kdežto Barbarič pomýlený luterán. Celý příběh se odehrává ve Vídni začíná útokem na následníka trůnu Matyáše Habsburského. Naše trojice vyšetřovatelů funguje jako vždy, jako honící psi a neodradí je ani nesouhlasný postoj biskupa. Fascinují mě ty dobové reálie, přesný popis města, míst, zvyků. Tentokrát bylo v příběhu ještě více strašidelných historek a ještě více politiky. Napínavé od začátku až do konce.

Grohlinka
29.01.2024 4 z 5

Vlastně docela smutné... Tahle kniha mi definitivně potvrzuje, jak dobrým spisovatelem Juraj Červenák je. Tak já už se tomu Bohatýrovi nebudu vyhýbat.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ďábel v zrcadle v seznamech

v Právě čtených5x
v dalších seznamech10x