Cyklus života přehled

Cyklus života
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332007/mid_cyklus-zivota-55D-332007.jpg 4 6 6

Cyklus života zkoumá vzorce, které se promítají do našeho života s tím, jak si hledáme své místo ve světě, snažíme se žít autenticky a budovat si domov – to místo uvnitř nás, které v rychlém tempu dnešního světa tak snadno opomíjíme či přehlížíme. V první polovině života jako mladí cestovatelé domov opouštíme za dobrodružným hledáním vlastní cesty. V druhé polovině se obvykle vydáváme na velmi dlouhou cestu utváření vlastního domova. V každé životní fázi je v nás přítomna archetypová podstata – božské dítě, puer a puella, dospělý, senex. Porozumět jí můžeme prostřednictvím příběhů, v nichž se odvíjejí témata typická pro každý věk – slast, strach z opuštění, stud, sebeláska, nezávislost a iniciativa, osud, stažení se z života. Archetypová cesta životem se pak odvíjí v neustálém procesu individuace a hledání smyslu a životních hodnot.... celý text

Filozofie Učebnice a slovníky
Vydáno: , Portál

The Cycle of Life: Themes and Tales of the Journey , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cyklus života. Přihlašte se a napište ho.

DreamerX9
25.10.2023 2 z 5

Čekala jsem trochu jiné zpracování od knihy. Myšlenky životní cesty mi přišly zajímavé ale zpracování z pohledu biblických příběhu už tolik ne.

Kyri
12.02.2020 4 z 5

Kniha zpracovává období lidského života s využitím jungiánského pohledu. Je plná odkazů na různé příběhy (pohádky nebo mytologii). Pojetí životních problémů je velmi srozumitelné, dává dobrý celek.
Já osobně příběhy moc neocením, ale celkové pojetí se mi moc líbí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cyklus života v seznamech

v Právě čtených1x