Cukrovarnický průmysl: jako opomíjený aktér mezinárodního obchodu v meziválečném období přehled

Cukrovarnický průmysl: jako opomíjený aktér mezinárodního obchodu v meziválečném období https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372217/mid_cukrovarnicky-prumysl-jako-opomijen-1kQ-372217.png 4 1 1

Pravděpodobně málokdo by předpokládal, že se v první Československé republice v polovině dvacátých let vyprodukovalo až 18,5 % (!) celosvětové produkce surového řepného cukru. Kolektivní monografie skupiny autorů z Katedry hospodářských dějin Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze si klade za cíl připomenout významnou tradici výroby „bílého zlata“ v Československu, resp. v regionu střední Evropy, kde se cukrovarnictví v průběhu druhé poloviny 19. století etablovalo v jedno z nejvýznamnějších odvětví potravinářského průmyslu. Po rozpadu Rakousko-Uherska cukrovarnictví zajišťovalo pro nově zformovaný československý stát vysoké příjmy pro státní pokladnu, díky čemuž dopomohlo k rychlejší ekonomické stabilizaci nově budované národní ekonomiky mladé republiky.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cukrovarnický průmysl: jako opomíjený aktér mezinárodního obchodu v meziválečném období. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cukrovarnický průmysl: jako opomíjený aktér mezinárodního obchodu v meziválečném období v seznamech