Cudzinka přehled

Cudzinka https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245759/bmid_cudzinka-ghX-245759.jpg 4 5 5

Roku 1935 začal román vychádzať na pokračovanie v časopisoch a knižne vyšiel o rok neskôr. Stal sa základným dielom modernej poľskej psychologickej prózy. Cudzinka, podobne ako ostatné diela Márie Kuncewiczowej, vychádza z reálnych udalostí a autentických, žijúcich postáv. V spomienkovej próze Fantómy autorka sama prezradila, že hlavná hrdinka tohto románu nie je nik iný ako jej vlastná matka. Prirodzene, nie je to jej detailný portrét. Poslúžila ako prototyp pre brilantnú psychologickú štúdiu ženy, ženskej frustrácie a neurózy, ktorá sa rodí z neuskutočnenej sebarealizácie v láske, umení a v živote vôbec. Hlavná hrdinka Ruža Zabczyňska bola nešťastná žena. Zaľúbila sa, ale jej láska sa nikdy nenaplnila. Tento moment bol pre jej ďalší život rozhodujúci. Túžila byť veľkou husľovou virtuózkou. Nestala sa ňou. Vytvorila si svoj vlastný uzavretý svet, v ktorom žila ako vo sne. 2. slovenské vydanie.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Cudzoziemka , 1936

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cudzinka. Přihlašte se a napište ho.

Lily28
17.04.2015 4 z 5

Veľmi príjemné prekvapenie v podobe - u nás menej známej - poľskej autorky, ktorej sa podarilo stvoriť obraz ženy zatrpknutej zo životných neúspechov. Nečakala som tak silné dielo a som rada, že mám zase jeden klenot do zbierky :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cudzinka v seznamech