Čtyři vznešené pravdy přehled

Čtyři vznešené pravdy
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408530/bmid_ctyri-vznesene-pravdy-lGp-408530.jpg 4 45 45

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Pragma

The Four Noble Truths , 1935

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čtyři vznešené pravdy. Přihlašte se a napište ho.

drakamena
01.03.2024 3 z 5

Kniha mi přišla zbytečně složitá. Myslím, že není určena lidem, kteří už o buddhismu něco nevědí. Dalajlama zachází podle mého názoru zbytečně do detailů o učeních jednotlivých škol, o kterých laik stejně nic neví, a používá tituly knih a hovoří o osobnostech, které laik stejně nezná. Takže jestli někomu chybí základy, tak v téhle knize bude asi dost plavat.

MagdaFish
07.01.2022 5 z 5

Jak se už zmiňují komentáře níže, jedná se o přepis poměrně odborné přednášky ohledně Čtyř vznešených pravd. Pokud se o buddhismus zajímáte jen povrchně, nebo se s ním teprve seznamujete, tak tuhle knížku určitě ne. Je určena spíše pro pokročilejší adepty, kteří jsou schopni sledovat tok myšlenek různých buddhistických škol a jejich odborných termínů, dost často v sanskrtu.
Jeho Svatost mi trochu svým stylem a argumentací připomínal Tomáše Akvinského. Věřím, že ti dva by si výborně rozuměli. :)

czechbuddhist
05.05.2020 5 z 5

Každému vyhovuje jiný typ textu. Tato kniha není vyprávění o čtyřech vznešených, ale přímá ukázka filosofie tibetského buddhismu. Někdo očekává vyprávění, ale pozor je to možná až příliš odborné.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Čtyři vznešené pravdy v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech2x