Čtení o vepříkovi a kůzleti přehled

Čtení o vepříkovi a kůzleti https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/4492/cteni-o-veprikovi-a-kuzleti-4492.jpg 4 25 25

Kouzelné povídání z dílny Václava Čtvrtka o tom, jak spolu hospodařili vepřík a kůzle. Rohaté kůzle vaří a uklízí a kulaťoučký vepřík se stará o zahrádku. Chcete vědět, co se jim přihodilo, když pekli kaštany nebo když si pletli svetr? Knížka plná humorných příběhů vypráví také o tom, jak k nim přišlo jaro nebo jak se měli o Vánocích. S příběhy vepříka a kůzlete se také můžete setkat v televizních večerníčcích.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čtení o vepříkovi a kůzleti. Přihlašte se a napište ho.

Janizoun
18.09.2023 5 z 5

Nádherné pohádkové příběhy, které se líbí nejen mně, ale i dnešní generaci dětí. "Čtení o vepříkovi a kůzleti" je u nás velmi oblíbená knížka a rádi se k ní často vracíme. Nejvíce se dětem líbí "Jak dobývali pařezy" a "Jak spolu pletli svetr". Knížka se hodí i jako první čtení pro začínající čtenáře, má větší písmena a dobře se čte.

Vosy! Celý roj! Hrnou se z díry pod pařezem. Bzučí a zlobí se a krouží a ... "Mankote, jejínku!" vykřikli vepřík s kůzletem.
Pak utíkali. Kůzle hodně, vepřík víc a potom oba dohromady moc a moc. Přes paseku, lesem, po mezi, pěšinou, silnicí domů upalují vepřík s kůzletem. Za nimi se ženou vosy: "Bzum, bzum, bzum!" Už je dohánějí! Už je budou mít! Už si brousí žihadla!
V tom tu rybníček... A vepřík do něj po hlavě. Kůzle za ním po ocásku! A vosy... Ba ne, ty tam za nimi nešly. Vosy se vody náramně bojí.

Hakate
03.09.2022 4 z 5

Další z krásných pohádek.

Atlantis
15.05.2020 3 z 5

V dnešní době už trochu archaické čtení, malé děti si tuto knihu určitě nepřečtou. Příběhy mají občas lehce temný nádech, který se už dnes moc nevidí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Čtení o vepříkovi a kůzleti v seznamech