Crueler Than Dead 1 přehled

Crueler Than Dead 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497867/bmid_crueler-than-dead-1-4qy-497867.jpg 4 14 14

Crueler Than Dead série

Když se Maki Akagi probudí v laboratoři plné mrtvol, dozví se od umírajícího vojáka, že je výsledkem posledního zoufalého pokusu vyléčit lidi z nákazy, která je proměnila v zombie. Za doprovodu malého chlapce, který léčbu taktéž zázračně přežil, se bude muset pokusit dostat do samotného centra zdevastovaného Tokia plného krvelačných příšer. Tam, v Dómu, se nachází poslední přeživší. Přeživší, jejichž budoucnost závisí jen na několika málo kapkách zázračného séra…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Crueler Than Dead 1. Přihlašte se a napište ho.

fvalek
20.08.2022 3 z 5

Musím uznat, že název plně odpovídá obsahu, protože už tak po prvních dvou kapitolách jsme si říkal, že bych snad raději byl mrtvý, než žít v takovém světě. Celkově mi z příběhu bylo dost úzko a přišlo mi, že se věnují hlavně všem negativním motivům, které by taková "zombie-apokalypsa" vyvolala, což nutně není mínusem, ale u mě osobně to vzbuzovalo vážně nepříjemné pocity a ani se mi to moc nechtělo číst. Takže to u mě vlastně uspělo, sice ne jako tradiční horor, že bych se bál, ale spíš jako takové ty horory, co vás znejistí a vyvolají ve vás nechuť a tíseň.

Samotný příběh zase tak dobrý nebyl. Sice je vše okolo vakcíny zajímavé, ale není to nějak moc povznesené a spíš se setkáváme s klasickými zápletkami "spodiny" okolo. Tedy nebylo odhaleno nic víc, zatím žádná zápletka za tou viditelnou, fakt jde jen o boj o přežití, ale čekám, že se ještě objeví nějaká manipulace, vznik viru nebo nějaká konspirace. Jinak jak jsem psal výše, klasické a možná moc jednostranně zaměřené negativní chování. Pořád tak nějak doufám, že v lidech je víc, a že by hned tak nezdivočeli ke zlu, ale těžko říct. Určitě to v porovnání s jinými zombie komiksy, třeba Živými mrtvými vázne právě na tom, že tam chybí nějaké hrdinství, ale vše tíhne k přežití ve zkaženém světě. Jinak s ohledem na žánr zombie zatím nic moc nového, snad se okolo viru objeví nějaká zajímavůstka.

GoodGames
15.07.2022 4 z 5

Crueler than Dead je zombie horor plný brutálnych šťavnatých nechutností a ja osobne som ešte v žiadnom komikse či mange nevidel lepšie nakreslené zombie. Autor sa s ich výzorom naozaj pohral a celkovo je kresba na veľmi vysokej úrovni. Svojím štýlom sa podobá na Masasumi Kakizakiho (autor Skrýše či Green Blood) a je určite vysoko stráviteľná aj pre nemangistov. Vadilo mi pár skokov, inak má však dej spád a je akčnejší ako by ste možno čakali. Teším sa na ukončenie príbehu, ktoré by malo vyjsť už budúci mesiac.

Ani slovo, Někdo klepe a další knižní novinky (28. týden)

10.07.2022

Kniha Crueler Than Dead 1 v seznamech