Coventry na útěku přehled

Coventry na útěku https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3622/coventry-na-uteku-3622.jpg 4 40 40

Kniha o hrdince s neobvyklým jménem Coventry se čte jedním dechem. Hned v prvních řádcích se dozvídáme o zločinu, jehož rozluštění se dočkáme až v samém závěru. Coventry je na útěku a svou svízelnou životní situaci využívá k tomu, aby se vymanila z nudného stereotypu vzorné ženušky v domácnosti. Poprvé v životě se dostává z provinčního městečka na severu Anglie do Londýna: velkoměsto objevuje nejprve z roviny ulice a prostředí bezdomovců, později se při práci pomocnice v excentrické domácnosti ocitne mezi potrhlými intelektuály, nahlédne i mezi společenskou a politickou smetánku. Autorka jejím prostřednictvím velmi vtipně kritizuje, ironizuje a paroduje všechna prostředí, kterými Coventry postupně prochází.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Aurora (Praha)

Rebuilding Coventry

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Coventry na útěku. Přihlašte se a napište ho.

Jaruš7
02.10.2020 4 z 5

Po Adrianovi je Coventry, která je dílem oblíbené autorky.
Kniha s nebývalým pohledem na odvahu zmizet po aktu vzteku s tragickým následkem, na příčinu strachu a trýzně, s idiotismem v povaze.
V cizím prostředí hrdinka objevuje společnost ve všech sférách.
Citace :" (telefonát poslanci) :" Nicholas hystericky prohlásil : Jestli s ním nebudu moct hned teď mluvit, nakopnou ho do zadku a v úterý ráno si bude číst rubriku zaměstnání." Takže ho (manželka) přepojila, ale nezavěsila.
"Oč jde, Nicku?"
"Moje blbá ségra má fotku, na který si pohráváš s levým ňadrem uprchlý vražedkyně."
"Který, .. ta někoho ... Panebože!"
" Jo. Bylo to na titulní straně všech..."
" Tak to jsem skončil, Nicku."
"Ještě ne, ...chce za to...a jestli to ještě dnes nedostane pošle fotku kurýrem ...tomu investigativnímu novináři - zapřisáhlému socialistovi...
"Ach, Bože! Ach Bože ...! Nicku, tohle je důvěrný. Předsedkyně vlády zítra vyhlásí datum doplňovacích voleb."
" No to je krása, nádhera, úžasně načasovaný."
" Nicku, neměl bych prostě rezignovat?"

Příběh má grády a neočekávané rozuzlení.
Pocit bleskové inspirace, ergo bleskové četby.

Aghatte
24.08.2019 5 z 5

Jedna z nejpovedenějších knih, které se dají číst dokola, povinná výbava všech knihoven aspoň trochu gramotných žen! Vtipné, a hlavně MOUDRÉ!

tinuschen
22.11.2015 5 z 5

jedna z mojich najoblubenejsich knih,sla by so mnou na pusty ostrov
su zenske romany a zenske romany,tento je zensky,ale bez sentimentu,kliše a nezmyselnej vaty

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Coventry na útěku v seznamech

v dalších seznamech1x