Connemara přehled

Connemara
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532728/bmid_connemara-65d7a3302577d.jpg 3 2 2

Strhujúci príbeh o nenaplnených snoch, nečakaných druhých šanciach a láske. Hélène sa blíži štyridsiatka. Narodila sa v malom mestečku na východe Francúzska a tvrdo pracovala na tom, aby sa z neho dostala a získala život zo stránok časopisov, ktoré si prezerala ako tínedžerka. Ale teraz, keď má zdanlivo všetko – chlapa a dve dcéry, úspešnú kariéru a dizajnový dom –, cíti sa nenaplnená, akoby jej čas pretekal pomedzi prsty. Christophe rodné mesto nikdy neopustil. Už nie je taký neodolateľný ako kedysi, vedie nenápadný život, radšej sa stretáva s kamarátmi a zabáva sa, než aby rozmýšľal, kam sa posunúť. Ako obchodný zástupca predáva krmivo pre psy, sníva o tom, že bude opäť hrať hokej ako v šestnástich, a žije so svojím otcom a synom. Connemara je román o tom, ako sa ich dva odlišné životy opäť pretnú, opisuje zmes bolesti a nádeje z návratu ku koreňom a zo snahy o trvalý vzťah.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Inaque

Connemara , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Connemara. Přihlašte se a napište ho.

adorjas
02.05.2024 3 z 5

Vzťahovka, kde sa zdanlivo dejú veľké veci, akými sú midlife crisis, vyhorenie, monotónnosť manželského a rodičovského života, nevery, intrigy v práci, ale aj prešpikovanie minulosti, kde sa dozvedáme, kto a čo vyformoval dve hlavné postavy do ich dnešnej podoby. A ku koncu sa človek dozvie, či sa po 40tke ľudia menia, alebo či v konečnom dôsledku zostávajú takí, ako ich búrlivé roky mladosti a puberty vyformovali.
Asi by ma Connemara zasiahla silnejšie, ak by som ju nečítala po ďalších podobných dvoch ladených francúzskych románoch, a to po Dosť bolo o láske (H. Le Tellier) a Oheň (M. Pourchet). Takto, sa mi tie námety vo všetkých troch knihách splietali a prelínali. Napriek tomu, vždy obdivujem súčasných francúzskych autorov, ako dokážu okrem vzťahov postáv vykresliť aj celkovú spoločenskú kritiku.
Konečný verdikt? Ak máte chuť na knihu o vzťahoch, ktorá nie je len o nich, ale máte chuť nahliadnuť aj na rôzne spoločenské aspekty, napríklad HR vo francúzskych firmách a rôzne konzultácie, tak si ju dajte. A pre tých, ktorí ste knihu čítali- neprišlo vám, že Helene extrémne pila? Alebo prečo už nikto nespomenul, čo sa stalo s tou jej kamoškou z detstva?

Dokonalé městečko, Šašek a další knižní novinky (11. týden)

10.03.2024

Kniha Connemara v seznamech

nevěra přátelství láska manželství tajemství vztahy

Autorovy knížky

Nicolas Mathieu