Co mě výcvik zvířat naučil o životě, lásce a manželství přehled

Co mě výcvik zvířat naučil o životě, lásce a manželství https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453589/bmid_co-me-vycvik-zvirat-naucil-o-zivote-nlF-453589.png 4 26 26

Při přípravě jedné své knihy autorka strávila nějaký čas ve škole pro trenéry zvířat. Zatímco pozorovala studenty, jak cvičí paviány, emu, gepardy a další tvory, osvojila si pár technik, jež se ukázaly jako efektivní i v případě poněkud vyspělejšího zvířete – jejího manžela Scotta. Poté o tom v The New York Times zveřejnila článek, který se na internetu stal nejsledovanějším a nejsdílenějším článkem Timesů v roce 2006. Tento úspěch Amy Sutherlandovou přiměl, aby své poznatky o behaviorálních technikách uplatňovaných u zvířat i lidí rozpracovala v knize. Ta je něčím na pomezí vzpomínek, rádce a příručky o zvířecí psychologii. Díky autorčinu originálnímu a zábavnému pojetí se dozvíme například to, proč odměna funguje lépe než trest nebo co je metoda minimálního posílení. Případně prostě získáme tipy, jak se účinně vypořádat s iritujícím chováním našich blízkých.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

What Shamu Taught Me About Life, Love, and Marriage , 2008

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Co mě výcvik zvířat naučil o životě, lásce a manželství. Přihlašte se a napište ho.

Souteska
06.06.2022 5 z 5

Kniha se hezky čte a její poznatky mi velmi dobře fungují na zvířata i lidi. Stejně jako autorka zkouším postupy i na lidském druhu - na manželovi, dětech, a dalších:-) Pozitivní motivace, posilování pozitivního chování, vše jsou skvělé postupy. A to mám doma opravdu pořádné draky a svéhlavce. Kniha potvrzuje psychology prokázanou teorii, že tresty v podstatě nefungují, alespoň ne dlouhodobě.
Knížka je pro mě jedna z nejdůležitějších, jako matka jsem v zoufalém období bezradnosti přečetla mraky knih o výchově, ale myslím, že tahle je svou jednoduchostí a účinností strčí do kapsy. I lidi jsou živočichové, takže funguje univerzálně. Doporučuji pejskařům, rodičům, a partnerům:-)

Marfulka007
27.10.2021 4 z 5

Zábavné vyprávění o výcviku zvířat s velkým přesahem do "výcviku" v našich lidských životech. Zamyšlení nad tím, jak se chováme k sobě, ke svým blízkým, ke svým zvířatům a jaké jednoduché kroky můžeme udělat, aby nám všem bylo lépe. Pěkné oddychové čtení...

VodniKrysa
03.02.2021 5 z 5

Tuto knížku jsem objevila v novém vydání nakladatelství Portál a hned jsem věděla, že je to ideální dárek pro mou mámu, která se vášnivě zajímá o metody výcviku psů. Již o tématu přečetla několik knížek, ale tahle ji moc potěšila svou zábavností, příběhy z terénu i pochopitelností. Doporučuje ji každému, o kom si myslí, že by měl zapracovat na svém chování nebo komunikaci. Metody v ní popsané lze využít na kohokoliv - zjistila jsem, že je používala i na mě! A ono, koho by odměna nemotivovala více než trest, že? Za sebe mohu s matkou jen souhlasit, je to skvělá kniha.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Co mě výcvik zvířat naučil o životě, lásce a manželství v seznamech

v Právě čtených1x