Co je odtud vidět přehled

Co je odtud vidět https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533271/bmid_co-je-odtud-videt-65e19a177dcb2.jpg 4 228 228

Ve vyprávění o lásce nesmí chybět smrt.\nSnový román německé spisovatelky o lásce, kterou doprovází smrt, a smrti, kterou doprovází láska. Luisa žije na poklidné vesnici, jejíž magickou atmosféru dotváří i její babička Selma a mladík Frederik.\nObyvatelé poklidného Westerwaldu jsou svérázní lidé a tak trochu podivíni. Mají své rozmary, ale držíme jim palce, aby byli šťastní. V domě Selmy, babičky desetileté Luisy, s níž si jsou velmi blízké, nalézají sousedé útočiště, místo klidu a pochopení. Přesto je součástí jejich života nejistota. Nejistota pramenící z konečnosti života i lásky, o které nevědí, jestli dojde naplnění. Selma mívá čas od času sen, v němž se jí zjeví okapi – znamení, že někdo z vesnice zemře. Luisa se s předem ohlášenou smrtí v Selmině snu setká v průběhu svého života třikrát. Silnější než smrt je však láska. Magická atmosféra, laskavost a zasněnost dotvářejí dojemné vyprávění o tom, jak ztráta a láska formují člověka i společenství.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: audiokniha , Tympanum

Was man von hier aus sehen kann , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Co je odtud vidět. Přihlašte se a napište ho.

Kaduri
18.05.2024 4 z 5

Knižku som zháňala dlhšiu dobu. Keď som ju konečne získala, bola som máličko sklamaná. Nemohla som sa začítať, knižka ma nedokázala vtiahnuť do deja. Až od 2. časti sa to zlomilo a začala som si príbeh vychutnávať.
Dejom sa vinie celá plejáda kurióznych postavičiek a mne bolo s nimi skrátka dobre. Je to kniha o živote, odchádzaní, okapi a umieraní, a je krásna.
Nie je pre každého, ale toho správneho čitateľa si určite nájde. Alebo on ju.

„Luisinko,“ zašeptala Selma, „budeš se mě muset pustit. Už je čas.“
Uchopila mě za ruce, sevření povolilo. Skulila jsem se na záda, oči stále zavřené.
„Jsou tu ještě všichni?“ zeptala jsem se.
Selma a optik se na sebe podívali a v tu chvíli Selma vymyslela svět podruhé.
„Ne,“ zavrtěla hlavou. „Všichni tu už nejsou. Ale svět tady pořád ještě je. Celý svět bez jednoho.“

Milý Frederiku,“ psala jsem u Selmina kuchyňského stolu, „Selma zemřela. Měla tě moc ráda. Jediné, co jí na tobě vadilo, byl časový posun. Zřejmě k sobě opravdu nepatříme. Ale to nevadí. Na okapi k sobě taky nic nepatří, a přesto je to neuvěřitelně krásné.“

„Teď jsme úplně sami,“ povzdechla jsem si.
Optik mě vzal kolem ramen a přitáhl si mě blíž k sobě. „Nikdo není sám, dokud ještě může říkat my,“ zašeptal. Pak mě políbil do vlasů.

LuckaH2
02.05.2024 4 z 5

Dojemné, laskave, smutné, ze života i z lásky. Líbilo se mi to, i když nemam "wow efekt"na 5 hvězd.

broskev28
28.04.2024 5 z 5

„Dobrodružství, pro která jsme dělaní, si nemůžeme vždycky vybrat.“
Mariana Leky mě uhranula – nikdy jsem o ní neslyšela, ale Louisin příběh byl skvělý. Plný divných postaviček a divných situací, ale právě proto skvělý. Třeba Aljaška: chlupatá externí bolest, tak, jak ho vymyslel doktor Maschke.
Určitě to není knižní „mainstream“, kniha asi nesedne každému čtenáři, ale pro mě je to po Dörte Hansenové další velmi zajímavá a originální německá autorka, paráda.

Knižní novinky (25. týden)

20.06.2021

Kniha Co je odtud vidět v seznamech

v Právě čtených8x
v dalších seznamech5x