Človek zomiera dvakrát přehled

Človek zomiera dvakrát
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501973/bmid_clovek-zomiera-dvakrat-IoP-501973.jpg 5 1 1

Na spôsob náučnej spisby umelecky spracovaných 90 profilov a príbehov odbojárov, vojakov, partizánov, ich pomocníkov, ako aj rasovo prenasledovaných osôb a politických väzňov.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Človek zomiera dvakrát. Přihlašte se a napište ho.

Ivan53
16.09.2022 5 z 5

(SPOILER) „Ruskí partizáni zoskočili zo saní a prikázali Skalkovi, aby aj on zišiel. [...] Bolo počuť streľbu z automatov. [...] Vtedy neľútostne zastrelili 25-ročného partizána Emila Skalku.“

Časť zo záhadného príbehu o tridsiatich tisícoch korún. „V predchádzajúcom spoločenskom zriadení nebolo zvykom, aby ruských partizánov obvinili.“

Pani Lavrincová pracovala ako redaktorka dvojtýždenníka Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, a má už na účte niekoľko kníh. Pri svojom bádaní však nezatvára oči pred nikým a ničím, a venuje sa tak zločinom Wehrmachtu a SS, ako aj zločinom slovenských a sovietskych partizánov či Američanov. K tomu má naozaj nadanie, a príbehy vie podať veľmi pútavo. Vrelo odporúčam.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Človek zomiera dvakrát v seznamech

Kniha zatím není zařazena v žádném seznamu (Přečtené knihy, Právě čtené,...)

Autorovy knížky

2014  100%Človek zomiera dvakrát