Člověk v drsné přírodě přehled

Člověk v drsné přírodě https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346470/bmid_clovek-v-drsne-prirode-0LV-346470.jpg 4 39 39

Příručka Jaroslava Pavlíčka obsahuje poznatky mnohokrát ověřené v praxi, nasbírané za více než padesát let. Měla by sloužit skupinám, které připravují výpravy na problematická místa Země a drsnější podmínky si vybírají dobrovolně, i trosečníkům, kteří se do drsné přírody dostanou nechtěně, proti své vůli. Člověk v drsné přírodě přináší zásadní informace, jejichž znalost může rozhodnout o přežití. Kniha byla přeložena do angličtiny, němčiny a čínštiny a zaznamenala přes sto tisíc prodaných výtisků. 9. vydání ( 2. u nakl. 65.POLE) je doplněno nejnovějšími poznatky z let 2015 až 2017.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Člověk v drsné přírodě. Přihlašte se a napište ho.

Česneksmedem
05.02.2022 3 z 5

Od roku 1989 se i tato oblast natolik změnila, že kniha působí spíše úsměvně. Moc rad si z ní neodnesete - asi tak tři. Dnes je mnoho daleko kvalitnějších knih i webových stránek, kde je dobré hledat informace a rady k této problematice.

mysik612
06.08.2019 3 z 5

Dostala jsem ji na táboře a je opravdu skvělá. Jen bych možná přidala obrázky a trochu praktičtější rady. Protože na Antarktidu nebo na pustý ostrov se asi nepodívám.

deefha
18.04.2019

Společný komentář i pro https://www.databazeknih.cz/knihy/trosecnikem-v-drsne-prirode-331411 :
Četl jsem první vydání (to ale nehraje roli) a i když jsem se často vzteky div nerozskočil, nelituju toho. Dospěl jsem totiž k definitivnímu názoru, že Pavlíček je ostatním lidem nebezpečný fanatik, který je schopen dělat ostudu i v Antarktidě. Četl jsem nejen tyto jeho dvě knihy, ale i celou řadu skutečných příběhů, ve kterých figuruje a ze kterých mi bylo fyzicky špatně. Pravděpodobně to všechno souvisí s tím, že Pavlíček je praktikující katolík, tedy ta nejzbytečnější sorta lidí, která existuje. Hodnotit knihu nijak nebudu, nezaslouží si to.

Knihy z 65. pole

15.12.2016

Kniha Člověk v drsné přírodě v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech3x