Cit slečny Smilly pre sneh přehled

Cit slečny Smilly pre sneh https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102210/bmid_cit-slecny-smilly-pre-sneh-7Yv-102210.jpg 4 812 812

Tento román zaistil autorovi nielen doslova svetovú slávu, ale aj nomináciu na Nobelovu cenu za literatúru. Hlavná hrdinka, pôvodom Eskimáčka, je odborníčka na ľadovce. Žije z podpory v nezamestnanosti v Dánsku a v spomienkach sa stále vracia k svojmu detstvu. Potom, čo za podivuhodných okolností zomrie jej malý kamarát a polícia prípad uzavrie ako nešťastnú náhodu, pustí sa do vyšetrovania na vlastnú päsť.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Petit Press

Frøken Smillas fornemmelse for sne , 1992

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cit slečny Smilly pre sneh. Přihlašte se a napište ho.

Zemlja
14.04.2024 4 z 5

Velmi mě bavila. Detektivka, reálie Dánska a Grónska, zajímavosti o sněhu, tajemno. Nesnáším muže ve skupinkách!

Nay
11.03.2024 4 z 5

Nebýt severské tématiky a osobitosti, tak nevím jestli by ledoborec projel prvním ledem, ač knihy jen nerada vracím s nálepkou nepřečteno.
Je to trochu jako s lidmi, ne všichni jsou hned na první možnou těmi, co vás okouzlí a naopak.
Tohle listování chce bezesporu nejednu dávku trpělivosti. Prokousat se všemi popisy a informacemi, které občas postrádají trochu písmenkového kortizolu. Dlouhodobě záhadné - k čemu to vše spěje? Jako snaha prokouknout politika, nabalují se na sebe archivní informace, osoby, všechno to jsou stopy ve sněhu, pro ty, co nespěchají. Pečlivost nad pečlivost.

Led, Grónsko, Inuité, drzost/svéráznost Smilly, mechanikova příprava jídel a nápojů (sakreže(ru) pečlivost), moře a lodě -- kdo má tohle rád, tak směle za Smillou, dokud kalendář říká březen, za kamna vlezem.

Anchie
04.03.2024 3 z 5

V tomhle případě ojediněle platí, že film je lepší než kniha...

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (3)

1995 - Deutscher Krimi Preis (2. International)
1994 - CWA Dagger Awards (Silver Dagger for Fiction)
1993 - Glasnyckeln (Skleněný klíč)

Kniha Cit slečny Smilly pre sneh v seznamech

v Právě čtených22x