Čistý plamen přehled

Čistý plamen https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9730/bmid_cisty-plamen-eMB-9730.png 4 56 56

Joe Saul je muž v nejlepších letech, jemuž ke štěstí chybí jen to jediné - dítě. Kvůli své neplodnosti prožívá hlubokou lidskou krizi. V době, kdy neexistovali anonymní dárcové a spermobanky, je pouze jedna možnost, jak se dočkat vysněného potomka náhradní partner. Je to cesta nejprostší, ale zároveň i nejtěžší. Jak se s nesnadnou situací vyrovnají Joe, jeho žena Mordeen a „plemenný býk“ Viktor?... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Alpress

Burning Bright , 1950

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čistý plamen. Přihlašte se a napište ho.

Kabuky
03.01.2024 5 z 5

Opět vynikající dílo.

Mindy
05.10.2020 4 z 5

Tenoučká, ale moc pěkná knížka. Je psaná formou divadelní hry v próze, takže rychle přečtená. Týká se choulostivého tématu, a tím je mužská sterilita. Zajímavé bylo, jak se děj vždy posunul, postavy zůstaly stejné, ale scéna byla jiná. Líbilo se mi to.

Bája89
28.06.2020 3 z 5

Krátky a přesto velmi hluboký příběh, který člověka zasáhne. Tohle jsem skutečně nečekala. Čtyři postavy, čtyři prostředí. Muž v nejlepších letech a ve skvělé kondici. Mladá manželka a celý život před nimi. K úplnému štěstí jim chybí jen dítě. Jenže Joe je sterilní a nechce si to přiznat. A tak se rozjíždí celý náš příběh, který vypráví o tom, že láska nemá hranice, že pravé přátelství je stejně nezlomné jako ta láska, a že život je někdy tak složitej až je vlastně hrozně jednoduchej. Čistý plamen mě velmi mile překvapil. Knihu jsem si vychutnávala. Samotná idea toho, že Steinbeck zasadil své postavy do tří/čtyř prostředí, ale základní premisa a průběh děje zůstal stejný byla velmi osvěžující a netradiční.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Čistý plamen v seznamech