Běžkyně přehled

Běžkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380412/mid_bezkyne-b9E-380412.jpg 4 444 444

Čínské thrillery série

Vrcholový čínský plavec spáchá v předvečer olympiády sebevraždu — a Čína tak ztrácí naději na vítězství proti Americe. Olympijský vzpěrač si vezme život v náruči své pekingské milenky — a nejvyšší kruhy se pokoušejí tento skandál ututlat. Jenže ze sebevražd se vyklubou vraždy a ukáže se, že jsou spojeny s dalšími „náhodnými úmrtími“ nejlepších čínských atletů. Případu se ujímá čínský detektiv Li Jen a americká soudní lékařka Margaret Campbellová. Jejich jedinou nadějí je olympijská běžkyně. Ta ale záhadně zmizí a Liho kariéra i budoucnost mezinárodní atletiky se ocitají ve vážném ohrožení.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

The Runner , 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Běžkyně. Přihlašte se a napište ho.

kristyna6200
01.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Za mě jedna z lepších v sérii. Začíná me trochu nudit formát: Margaret a Li v pohodě, vraždy, margaret a li pohádaní, za vraždy můžou mocní na které si nikdo netroufá a slízne to Li, margaret a Li se utěšují a jsou v pohodě. Ale jinak čtivé na 4* v pohodě a doporučila bych.

Čmeláček
20.11.2023 5 z 5

Zdánlivé sebevraždy čínských sportovců byly fakt výborné téma na detektivku! No a taky je mi jasný, že země, jako je Čína, by to za každou cenu chtěla ututlat. I když asi nejen Čína... Přestože to byla jenom kniha a Peter May si všechno vymyslel, klidně by to mohlo být doopravdy. Až teda na tu romanťárnu s Margaret a Li Jenem, ta je pro mě docela krizová, ale zatím jsem to vždycky tak nějak přetrpěl :))). No nic, dávám pět stars a uvidím, co bude dál :).

Chesterton
08.10.2023 3 z 5

[audiokniha]
Tušila jsem, že tahle čínská limonáda nějak takhle dopadne. V podstatě si nezaslouží moje tři hvězdy, ale tenhle díl se mě bavil nepatrně víc.
Šablona, podle který autor píše je ovšem tolik průhledná!
V Hadohlavci mi myšlenky utílaly od textu daleko více (zásluhou konspirace kolem virů a očkování), ale i tady se to občas stalo a zase se nám tam ty viry protlačily :(
Vlastně mě to bavilo jako lehoučká vyprávěnka o Číně s detektivní zápletkou opepřená těhotenským sexem a čínským přístupem k člověku a Američanům . . . ale . . . přesně jak píše boxas, eliska8414, jaroiva a další . . .
Celá série je slabá a je nutno investovat dost osobní spokojenosti, aby se to trochu dalo :o)
Koneckonců ani Plodková/Myšička mi tentokrát nepřišli úplně oslniví.
Vlastně jsem do toho šla jen proto, abych měla z krku svou zvědavost ohledně Margaretina těhotenství a svatby :o)
Do rozparovače už nejspíš nejdu.

Je obrovská škoda autorova řemesla a talentu promrhanýho v celý týhle sérii!!!
2/3

10 nejprodávanějších eknih (květen)

08.06.2018

Knižní novinky (7.5. - 20.5.)

07.05.2018

Kniha Běžkyně v seznamech