Cikánské skupiny a jejich sociální organizace přehled

Cikánské skupiny a jejich sociální organizace https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65553/bmid_cikanske-skupiny-a-jejich-socialni--662d3dc309d64.jpg 2 4 4

Sborník se zaměřuje na problematiku příbuzenských vztahů a sociální organizace romských skupin. Problematika vzájemných vztahů cikánských skupin a jejího vnitřního uspořádání je v ciganologických bádáních považována zcela po právu za problematiku klíčovou. Vedle těchto obecných témat se studie dále dotýkají také celé řady přilehlých oblastí jako je příbuzenství, rituální nečistota či vůdcovství v cikánských skupinách. Do knihy byly zařazeny studie zabývající cikánskými skupinami žijícími v rozmanitých částech světa, od Čech a Slovenska, přes Polsko, Maďarsko, Bulharsko a Španělsko, až po Norsko a Kanadu, takže výsledný soubor představuje poměrně reprezentativní vzorek. Cílem tohoto souboru je pak, mimo jiné, také snaha uvést české ciganologické bádání do celosvětového kontextu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cikánské skupiny a jejich sociální organizace. Přihlašte se a napište ho.

Unterwald
10.05.2018 3 z 5

Zajímavý sborník, kterému hrozně škodí jeho nesmyslný široký časový záběr vybraných prací, který z něj dělá spíše náhled do samotné historie etnografického výzkumu, než skutečný validní současný materiál o problematice. Nehledě na někdy velice kolísavou kvalitu překladu. Nehledě na to, některé, především novější práce svou kvalitou tuto knihu celkem úspěšně obhajují.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cikánské skupiny a jejich sociální organizace v seznamech