Čierny kruh: Koniec mafie přehled

Čierny kruh: Koniec mafie https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425004/bmid_cierny-kruh-bsK-425004.jpg 4 58 58

Čierny kruh série

< 3. díl

Leto 2003. Mafia deväťdesiatych rokov stráca moc. Čo však prichádza namiesto nej? Čerstvo vyštudovaný Milan Ostrý nastupuje do úradnej funkcie. Pracuje v nej nielen pre mafiánskeho bossa Petra Štarcha, ale aj pre vplyvného skorumpovaného úradníka Alexandra Vokoša. Lenže v jednom meste nemôžu byť dvaja vládcovia... Schyľuje sa k veľkej zrážke a Milan sa ocitá medzi mlynskými kameňmi. Čím viac spoznáva odvrátenú stranu moci, tým rýchlejšie stráca zem pod nohami. Ktorá cesta vedie k naplnenému životu a ktorá do zatratenia? Deväťdesiate roky sa skončili, doba sa zmenila. V podsvetí sa už tak často nestrieľa, no stále ide o krk. Stávky sú vysoké, čierna hra berie nielen život, ale aj dušu. Jozef Karika tentoraz prináša veľký román o tenkej hranici medzi dobrom a zlom, úspechom a pádom, minulosťou a súčasnosťou nášho štátu aj o križovatke, na ktorej sme sa ako spoločnosť ocitli.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čierny kruh: Koniec mafie. Přihlašte se a napište ho.

PitoR
předevčírem audiokniha 5 z 5

Spravodlivosť je slepá!
„Hrdinov sú plné cintoríny, lenže tie sú aj plné zbabelcov.“

V poradí šiesta dávka mafiánskeho napätia v podaní Jozefa Kariku, ktorý ma opäť nesklamal. Téma je daná názvom. Dej sa presunul do 21. storočia a pripomenie nám aj známe postavy z minulých dielov, takže sa dozvieme, čo sa zmenilo v ružomberskom podsvetí. Príbeh plný nečistej hry, zvrátenej politiky, krutosti, nemilosrdnosti, brutality, cynizmu, zrady, intríg, falošného priateľstva i smútku. Na mojej strane maximálna spokojnosť, rovnako tak s audio verziou v podaní Petra Sklára.

Kortez
04.04.2024 5 z 5

Audiokniha ako inak, skvele načítaná pánom Petrom Sklárom. Pútavo a svižne napísaný príbeh z malého slovenského mesta o malých slovenských mafiánoch. Rád by som na túto tému čítal ďalšie a ďalšie pokračovania...

janina66
03.05.2023 4 z 5

Ačkoli se závěrečný díl jmenuje Koniec mafie, tak zdaleka nekončí. V tomto díle vyjímečně děj plyne jen z pohledu mladého Milana, syna Luboše Ostrého.
Tak trochu očekávaný konec. Líbila se mi zmínka o Michalovi Harvanovi a Vojtěchovi. O nich jsem trilogii poslouchala před touto. Byla daleko zajímavější.
Pozor spoiler: zrádný Vokoš a boss Peter opět na ně nedošlo.

Knižní novinky (42. týden)

14.10.2019

Kniha Čierny kruh: Koniec mafie v seznamech