Chlévská lyrika (aneb Zvířata nám odcházejí ze života) přehled

Chlévská lyrika (aneb Zvířata nám odcházejí ze života)
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142441/mid_chlevska-lyrika-4AH-142441.png 5 5 5

Promyšleně komponovaný výbor poezie autorů domácích i zahraničních, proslulých i téměř neznámých, zachycujících něco podstatného ze soužití lidí a jejich domestifikovaných průvodců, pomocníků, živitelů nebo přátel. Antologie není statickým pohledem na zvíře, ale dynamickým obrazem živé atmosféry, která se dnes vytrácí a kterou je proto zapotřebí znovu objevovat. A právě v tom nám pomáhá tato kniha. Tím spíš, že se v ní poezii dostává výrazné podpory, jakou jsou fotografie Jindřicha Štreita, vytvářející sjednocující a umocňující rámec.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Chlévská lyrika (aneb Zvířata nám odcházejí ze života). Přihlašte se a napište ho.

bazyk21
13.06.2020 5 z 5

skvěle nakomponovaná poezie písma i obrazu

Matematicka
27.06.2016 5 z 5

Na knize je znát, že je připravena opravdu kvalitně, s láskou a péčí. Výborný výběr poezie o hospodářských zvířatech, vzešlý zřejmě z celoživotního zájmu o toto téma v poezii. Výborné fotografie i jejich propojení s poezií. Krásná kniha.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Chlévská lyrika (aneb Zvířata nám odcházejí ze života) v seznamech