Chalupa přehled

Chalupa
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536666/bmid_chalupa-6627a799f14b8.jpg 4 523 523

DVĚ ŽENY, DVA ODLIŠNÉ SVĚTY, JEDEN MUŽ. Existují cesty, které si člověk nevybírá, a lidé, které by raději nepotkal. Těhotná Helena uteče od panovačné matky k babičce na valašskou samotu, jedině tam je jí opravdu dobře. Tereza se potýká s krizí středního věku, nesnesitelným šéfem a dcerou, které nerozumí. Osudy obou žen náhle propojí tragická událost, se kterou se každá z nich musí vyrovnat po svém. Každá se s osudovou ztrátou musí vyrovnat po svém. Tereza se snaží rozluštit cizí tajemství a Helena se pere s vlastní nejistotou a závislostí na druhých. Dokážou najít v nečekané situaci sílu jít dál? A dokážou být ještě někdy vůbec šťastné?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Chalupa. Přihlašte se a napište ho.

zoulinka
26.05.2024 4 z 5

Nejprve jsem knihu slyšela jako čtení na pokračování v Českém rozhlase. Téma mě zaujalo a tak jsem si to přečetla za pár dní sama.
Moc hezky spisovatelka popisuje pocity a vztahy žen, ať už obyčejné valašské babky, nenápadné učitelky v mateřské škole a její matky , nebo úspěšné manažerky a její pubertální dcery. Všechny si procházejí určitým životním obdobím, ve kterém něco řeší. Zároveň je všechny něco spojuje, i když na první pohled si některé z nich tak blízké nejsou.
A otevřený konec mi tady nevadí, cítím z něj šťastný konec, vyrovnání s osudem nebo možná i pokračování příběhu...

mataaskorice
25.05.2024 4 z 5

Příjemná odpočinková četba, postavy všední, ale dobře vykreslené, kdy se v jednotlivých pocitech, náladách může poznat každý z nás, aniž by jeho život provázely hlavní motivy knihy - smrt, nevěra, vyčpělost vztahu. Knížka také reflektuje rozdílnost lidských povah, městský život versus život na samotě, životní priority, (ne)schopnost upřednostňovat druhé před sebou samým, způsob vyrovnání se s životními ranami. Čtení poměrně obyčejné, ale pro mě příjemné.

28401
23.05.2024 5 z 5

Četba na pokračování - Český rozhlas.

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

Dvůr zázraků, Pohádka a další knižní novinky (21. týden)

21.05.2023

Musíš se přinutit něco dělat, jenom tak se zbavíš zlých myšlenek.

Kniha Chalupa v seznamech

v Právě čtených10x