Chaloupka na vršku - nové příběhy přehled

Chaloupka na vršku - nové příběhy
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412065/bmid_chaloupka-na-vrsku-nove-pribehy-GCL-412065.jpg 5 70 70

Tak asi před sto padesáti lety bydlel v jedné chaloupce, stojící na vršku, vdovec řezbář Tomeš se svými třemi dětmi – nejstarší Mařenkou, Honzíkem a malou Andulkou. V malebné podhorské vesničce žili spolu s několika málo sousedy a přáteli prostý, i když ne zrovna lehký život, kterému příroda dodávala harmonii a řád. V nových příbězích z Chaloupky na vršku se Honzík s Martínkem vydají na Letnice hledat poklad ke skále a o Dušičkách vyzkouší svou odvahu na hřbitově. Ševci Matějovi a jeho ženě Bětušce se narodí dcera Barborka, husar Ludvík naučí kluky šermovat a děda Koudelka poví dětem o svatém Václavovi a legendu o statečném svatém Jiří.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Chaloupka na vršku - nové příběhy. Přihlašte se a napište ho.

Johanečkaa
17.08.2020 3 z 5

Knížka se mi líbila, pro menší děti hezké povídání.

Venda32
25.01.2020 5 z 5

Krásné příběhy, plné lidské moudrosti.

Osice
31.10.2019 5 z 5

Večerníček neznám, nemáme televizi:-) Knížka je ale skvělá. Při čtení jsem se přenesla do svého dětství, vyráběla lodičky z kůry, poslouchala vypravování dědy, podnikala s kamarády nejrůznější lumpárny, ocitla se na poli při žních, sbírala ježabiny na korále a opět cítila tu kouzelnou atmosféru, která provázela moje každodenní návštěvy u babičky.

Nejvíc mi přirostl k srdci děda Koudelka a jeho šibalství a laskavost, se kterou přistupoval k Honzíkovi a Martínkovi. Také doprovodné ilustrace jsou kouzelné. Mnohokrát mne při čtení napadlo, že zobrazená scéna by mohla být klidně součástí expozice v nějaké chaloupce ve skanzenu.

Asi si knížku pořídím domů:-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Chaloupka na vršku - nové příběhy v seznamech

v dalších seznamech1x