Cez ploty přehled

Cez ploty https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288436/bmid_cez-ploty-EBR-288436.jpg 3 21 21

Pred takmer desiatimi rokmi začal spontánne odoslaným emailom dialóg dvoch mužov, ktorých osud snáď nemôže byť viac rozdielny. Fedor Gál s presvedčením, že dialóg je nutný za každých okolností, prináša konfrontáciu s národným socialistom Matejom. V knihe Cez ploty sa dozviete, čo všetko sa udeje, a čo sa v živote a v názoroch aktérov zmení medzi slovami: „Tuším je čas, aby som sa aj ja nasral“ a záverom: „Fajn, že píšeš, Matej. Už som mal obavy.“ Je možné, aby si k sebe našli cestu takí rozdielni ľudia, a dokážu vôbec obhájiť svoje rozhodnutie, že túto korešpondenciu zverejnia?... celý text

Literatura slovenská Biografie a memoáry
Vydáno: , Absynt

Cez ploty , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cez ploty. Přihlašte se a napište ho.

LordByron
23.10.2021 5 z 5

Krásna a strašne potrebná knižka. Obaja protagonisti sú úžasní a už len za to ako mali odvahu sa takto baviť si ich vážim.
Na druhú stranu je naozaj trochu škoda, že Gál na Matejove otázky veľmi neodpovedá.
Matej sám je famózna postava v ktorej sa kdekto bude vidieť. Typický výtvor dnešnej doby. Je sčítaný, prehliadol systém a uvažuje naozaj sám za seba. A kladie neraz veľmi správne a odôvodnené otázky.

vejmel
19.01.2019 2 z 5

Celé je to ve stylu „Zeptej se, na co chceš; já, na co chci, odpovím“. Některá, dle mého, důležitá témata, která nadhazuje Matej, zůstanou zcela bez odezvy. Pro mě docela zklamání.

zofie3000
20.12.2018 3 z 5

Těžko hodnotit dialog dvou lidí. K přečtení mě inspirovala inscenace Slováckého divadla. Myslela že knížka na mě bude mít podobný účinek, ale bohužel. Ale do divadla si na to určitě zajděte

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cez ploty v seznamech

v Právě čtených1x