Cesty za oponu času 5 - Ukřižovaná hvězda Hollywoodu Jean Sebergová přehled

Cesty za oponu času 5 - Ukřižovaná hvězda Hollywoodu Jean Sebergová https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382963/bmid_cesty-za-oponu-casu-5-ukrizovana-hv-Cic-382963.jpg 5 11 11

Cesty za oponu času série

< 5. díl

Jak zničit – s pomocí tajných služeb a spřízněných novinářů – slavnou filmovou hvězdu? Kdo zastavil americkou židovskou mafii, která připravovala atentát na Adolfa Hitlera? Předpověděl si Alexander Puškin vlastní smrt? Jak dopadla válka českého starosty Chicaga Antonína Čermáka s králem podsvětí Al Caponem? A čím rusínská sochařka Jelena Mandičová očarovala T.G. Masaryka? To jsou některé z více než třiceti příběhů, tvořících obsah té ;to knih y. Příběhů mimořádných, často objevných, leckdy až šokujících. Příběhů, z nichž mnohé nelze objevit na „wikipediích“, ale (a to je nejcennější deviza této knihy) dlouhodobým trpělivým pátráním v archivech,mezi pamětníky a na místech, kde se dané a osudové události odehrávaly.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cesty za oponu času 5 - Ukřižovaná hvězda Hollywoodu Jean Sebergová. Přihlašte se a napište ho.

Rade
29.12.2019 5 z 5

Stanislav Motl, už popáté. Krátké příběhy z historie, známé, méně známé, případně pro mě zcela neznámé.
Např. pro mě doteď naprosto utajená postava našich dějin velitele legionářů a dobyvatele půl Sibiře generála Radoly Gajdy nebo existence hrůzostrašných koncentráků pro ženy a děti na jihu Afriky v búrské válce.
Nebo podivuhodný příběh československého politika Karla Kreibicha, sudetského Němce, který želel rozpadu Rakousko-Uherska a vzniku republiky v r.1918, současně to byl přesvědčený komunista, který žil za první republiky nějakou dobu v Moskvě, za války byl jako člen Státní rady Československé v Londýně a v r.1952 se postavil proti zinscenovaným politickým procesům 50. let a přesto nebyl persekvován a celkem v pohodě se dožil jako starý pán roku 1966…
Kvalitní literatura faktu s hodně zajímavými tématy.

andrii24
13.09.2019

Nevydržela dýchat. Sebrala ji neprůjezdná cesta. Neopodstatněný hon na čarodějnice zostudil její gesta. Upálená lilie. Bílá labuť na noční hladině. Nevěsta s tmavým závojem. Pohledná mučednice, která troufla si otevřeně vyznat lásku veškeré lidské rase, a tím podráždila ďábla na Achillově patě. Americká Evropanka. Měla v sobě rebelsky aristokratický šarm, cosi z jiskry krajanek Janet Leigh a Faye Dunaway, něco z krásky Catherine Deneuve i jakýsi nedostupný, nepropustný švédský pel. Ženská obdoba Stevea McQueena, královským talentem opentlena.

maryzka
05.08.2018 5 z 5

Opět jedna ze zajímavých knih S. Motla. Něco člověk věděl a něco nového se dozvěděl. Jinak člověk na této knize vidí, že jakýkoliv změny společenské, politické, všechno je někdy jedna velká špína.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cesty za oponu času 5 - Ukřižovaná hvězda Hollywoodu Jean Sebergová v seznamech

v Právě čtených1x