Cesty českého katolického samizdatu 80. let přehled

Cesty českého katolického samizdatu 80. let https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62095/cesty-ceskeho-katolickeho-samizdatu-let-62095.jpg 4 3 3

Kniha se zaměřuje na katolický samizdat – neformální společenství lidí vznikající v souvislosti s vydavatelskými aktivitami a od konce 70. let stále aktivnější jako jedno z ohnisek nezávislého života v rámci katolické církve a celé „normalizační“ společnosti. Marta E. Holečková představuje samizdat především jako společenský fenomén, jádro její práce tvoří rozhovory se skupinou tvůrců a distributorů samizdatových tiskovin a publikací. Vzpomínky pamětníků přibližují nejen fungování nezávislých tiskáren a organizaci distribuční sítě, ale i úvahy o vztazích křesťanů a Charty 77, zkušenostech se zahraničím, vzájemným vztahům v „tichém společenství“ samizdatu. Vedle osobních svědectví autorka využila také dokumentů vzešlých z činnosti Stb, svědčících o jejím zájmu o tuto nepohodlnou skupinu obyvatel i o dopadu činnosti tajné policie na samizdatové aktivity. Knihu doplňují stručné životopisy vybraných osobností.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cesty českého katolického samizdatu 80. let. Přihlašte se a napište ho.

frantisek6180
14.05.2017 3 z 5

Řekl bych, že kniha je dobře napsaná pro již celkem orientovaného čtenáře, pro někoho, kdo by touto knihou chtěl "proniknout" do problematiky moc není.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cesty českého katolického samizdatu 80. let v seznamech