Cestou přehled

Cestou https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288357/bmid_cestou-1xJ-288357.jpg 3 18 18

Třetí román Dalibora Váchy nazvaný opět jednoslovně - Cestou - se znovu vrací k událostem první světové války. Autor zde popisuje osudy několika fiktivních hrdinů od jejich upadnutí do ruského zajetí přes vstup do československých legií až po vítězné tažení přes celé revoluční Rusko. Ale nejde tu jen o vymyšlené postavy - pakliže v knize Červenobílá hrál výraznou roli Rudolf Medek, je v tomto románu ve druhém plánu sledován vzestup a pád kontroverzního generála Radoly Gajdy. Historický román, který se spíše než na kolektivní vítězný patos soustředí na všednodenní boj o přežití jednotlivých vojáků.... celý text

Romány Literatura česká
Vydáno: , Knižní klub

Cestou , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cestou. Přihlašte se a napište ho.

ondrej.b
24.12.2023 3 z 5

Takový průměrný legionářský román, pro mě srozumitelnější oproti Červenobílé. Děj má více linek a posunů v čase, což je v pořádku, alespoň zabere širší dobu legionářů v Rusku.

certchlup
07.01.2023 1 z 5

Nuda bez zápletky.

jan.para
14.09.2022 2 z 5

Kniha se těžko hodnotí. Dalibora Váchu mám rád a jeho knihy si kupuji ihned jak vyjdou, ale do Cesty jsem se vůbec nedostal. Stehně to mám i s knihou Červenobílá. Tím ovšem nechci snižovat autorovi kvality a vděčnost, že někdo píše o těchto tématech.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cestou v seznamech