Cestopis tzv. Mandevilla přehled

Cestopis tzv. Mandevilla
https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57789/bmid_cestopis-tzv-mandevi-57789.jpg 5 7 7

Poutavý cestopis středověkého autora líčí zeměpisné, politické a národopisné poměry všech tří tehdy známých světadílů, vydávaný ve staročeské úpravě Vavřince z Březové jako zajímavé svědectví o době, kdy se rodily podněty k velkým objevným plavbám.

Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , SNKLHU - Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění

The Travels of Sir John Mandeville , 1371

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cestopis tzv. Mandevilla. Přihlašte se a napište ho.

Blueovercover
16.04.2022 5 z 5

Pěkné.

"O stravě v té Veliké Indie, o neřádných lidech, o jich zpohanilých obyčejiech takto:

Pod tiem králem z té země Doden naleznu jeden ostrov, v uěmžto sú ti velicí obrové, a majíť jediné hrozné oko na prostředku čela. A ti jiným nejsú živi, jedno syrovém masem a rybami syrovými. Na jiném kraji v té zemi sú lidé bezhlaví a mají oči na ramenu a mají ústa na prsech a ta jsú zpósobena jakožto podkova. A sloveť ten lid Blomanen. A jsú také v té zemi jiní lidé, ješto také hlav nemají a mají oči i ústa zadu na pleci. A sú opět lidé, kteřížto očí ani nosóv nemají, ale mají tvář desknatú jako taléř a miesto očí sta dvě dieře malé. A mají ústa jako rozsedlinu napřieč. Také v té zemi nalezneš lidi jiné, ještě nesličnějšie, jichžto dolejšie pysk tak dluhy jest, že všecku tvář jím přikrývají, když spie."

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cestopis tzv. Mandevilla v seznamech

cestopisy kněz Jan